XV RODZINNA OLIMPIADA TENISA STOŁOWEGO 17 III 2017 r. |

11 marca 2017 r. miłośnicy tenisa stołowego mieli okazję już po raz piętnasty walczyć o puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa w Rodzinnej Olimpiadzie Tenisa Stołowego. Impreza ta cieszy się niesłabnącą popularnością wśród uczniów Zespołu Szkół nr 5 w Rzeszowie, ich rodziców i mieszkańców osiedla.

Olimpiada rozpoczęła się o godz. 9 od przywitania wszystkich gości, uczestników - uczniów i ich rodziców oraz pacowników szkoły przez dyrektora Zespołu Szkół nr 5, pana Piotra Kłęka. Następnie przewodniczący Rady Osiedla Zwięczyca, pan Janusz Borek odczytał list, od sprawującego patronat honorowy nad imprezą, Prezydenta Miasta Rzeszowa. Pan Tadeusz Ferenc pogratulował inicjatywy oraz życzył wszystkim uczestnikom wielu sportowych emocji. Głos zabrał także współorganizator imprezy, proboszcz parafii p.w. św. Józefa, ksiądz Ludwik Krupa oraz przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Rzeszowa, pan Mirosław Kwaśniak. Zanim nastąpiło oficjalne otwarcie XV Rodzinnej Olimpiady Tenisa Stołowego, przypomniane zostały zasady rozgrywek.

W turnieju wzięło udział 45 dwuosobowych drużyn (uczeń + rodzic). Współzawodniczyli uczniowie z Zespołu Szkół nr 5 w Rzeszowie oraz innych szkół: Szkoły Podstawowej w Lutoryżu, w Mogielnicy, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 6 i Gimnazjum nr 12 w Rzeszowie. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III SP, IV-VI SP oraz I-III Gimnazjum. Grano systemem rosyjskim, czyli do dwóch przegranych meczów.

Po 5 godzinach sportowych zmagań wyłonieni zostali zwycięzcy: Adam Żmuda i Szymon Żmuda (kategoria klas I-III SP), Alan Stanek i Remigiusz Stanek (kategoria klas IV-VI SP) oraz Patryk Bokota i Mariusz Bokota (kategoria klas I-III Gimnazjum).

Tak przedstawiała się klasyfikacja końcowa turnieju:

kl. I - III szkoły podstawowej
I miejsce Adam Żmuda i Szymon Żmuda
II miejsce Oliwier Hadera i Zbigniew Hadera
III miejsce Dominik Wałach i Piotr Wałach
kl. IV - VI szkoły podstawowej
I miejsce Alan Stanek i Remigiusz Stanek
II miejsce Jakub Mordarski i Tomasz Mordarski
III miejsce Paweł Sowa i Piotr Sowa
kl. I - III gimnazjum
I miejsce Patryk Bokota i Mariusz Bokota
II miejsce Konrad Baszak i Bartłomiej Baszak
III miejsce Dawid Droździel i Zbigniew Droździel

Przez cały czas trwania Olilmpiady czynnna była szkolna stołówka, w której każdy, kto poczuł głód lub zmęczenie, mógł liczyć na ciepły posiłek i chwilę relaksu. Po zakończeniu turnieju, wręczeniu dyplomów oraz nagród, wszyscy uczestnicy zrobili sobie tradycyjnie już pamiątkowe zdjęcie.

Organizatorzy Olimpiady składają serdeczne podziękowania sponsorom imprezy oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie.

Sponsorzy XV Rodzinnej Olimpiady Tenisa Stołowego:

Patronat medialny: