I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MŁODYCH TALENTÓW 30 III 2017 r. |

W dzieciach i młodzieży z rzeszowskich szkół podstawowych drzemią niesamowite talenty. Warto je pielęgnować, rozwijać i pokazywać szerszej publiczności. Taki właśnie cel przyświecał organizatorom I Międzyszkolnego Konkursu Młodych Talentów "To mnie kręci". Impreza odbyła się 24 marca 2017 r. o godz. 1700 w Zespole Szkół nr 5 w Rzeszowie.

W "To mnie kręci" wzięło udział 15 uczniów klas IV-VI z następujących szkół: SP nr 2, SP nr 4 (ZS nr 4), SP nr 7 (ZS nr 5), SP nr 16, SP nr 18 (ZS nr 7), SP nr 25. Każdy z uczestników miał za zadanie pokazać w czterominutowym występie swoje ponadprzeciętne uzdolnienia i umiejętności. Prezentacje mogły mieć różną formę: sceniczną (np. kabaret, scenka teatralna, iluzja), muzyczną (np. śpiew, taniec, gra na instrumencie) oraz sportową (np. freestyle football, akrobatyka sportowa, pokaz umiejętności manualnych).

Uczniowie byli oceniani przez jury, w skład którego weszli: Marzena Styga-Durak - reprezentująca Rzeszowski Dom Kultury, pełniąca funkcję przewodniczącej jury; Brygida Sakowska - multimedalistka Mistrzostw Świata i Europy w Akrobatyce Sportowej, trener w Klubie Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie; Andrzej Paśkiewicz - muzyk, lider zespołu Manitou, gitarzysta w zespole Justyny Steczkowskiej oraz Marcin Dudycz - tancerz, półfinalista 5. edycji programu "Mam Talent!".

Imprezę prowadzili: Jadwiga Basista-Janda oraz Krzysztof Korczykowski. Uczestnicy "To mnie kręci" zaprezentowali różnorodne talenty: wokalne, akrobatyczne, muzyczno-instrumentalne oraz taneczne. Dopingowała ich licznie zgromadzona publiczność, wśród której, oprócz dyrekcji Zespołu Szkół nr 5 w Rzeszowie, znaleźli się rodzice i opiekunowie uczestników oraz zaproszeni goście. Wszyscy byli pod wrażeniem wysokiego poziomu występów i odwagi uczniów.

Wybór najlepszych nie był prosty. Obrady jury trwały długo, a ostatecznie tytuł laureata I Międzyszkolnego Konkursu Młodych Talentów "To mnie kręci" powędrował do duetu akrobatycznego, w skład którego weszły: Nikola Kamińska i Martyna Bator ze Szkoły Podstawowej nr 2. Występ dziewcząt był dowodem ich dużych umiejętności, wysokiej sprawności fizycznej, opanowania i skupienia.

Jurorzy przyznali także dwa wyróżnienia: Poli Słomińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Igorowi Rozmusowi ze Szkoły Podstawowej nr 18. Pola zaśpiewała piosenkę "Pół kroku stąd" z filmu "Vaiana: Skarb oceanu", natomiast Igor zagrał na oryginalnym instrumencie - ksylofonie. Specjalne wyróżnienie dla najlepszego uczestnika ze szkoły organizatora przyznano Janowi Rozmundowi, który wykonał na klarnecie sonatinę Ludviga van Beethovena przy akompaniamencie p. Anny Wyszyńskiej. Wyróżnienie publiczności powędrowało do Gabrieli Sitek ze Szkoły Podstawowej nr 7. Zachwyciła ona wszystkich piosenką "Drzwi do kariery", którą wykonała nie tylko pięknie wokalnie, podczas występu zaprezentowała również umiejętności aktorskie.

Zwycięzcom konkursu wręczono pamiątkowe statuetki oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in.: tablety, sprzęt elektroniczny, planszowe gry towarzyskie, vouchery do rzeszowskich kin, kręgielni i pizzerii. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody pocieszenia.

Podczas konkursu zaprezentował się chór z Zespołu Szkół nr 5 w Rzeszowie, który został przygotowany przez p. Jadwigę Basistę-Jandę. Obecni byli również goście specjalni: Kamil Chmiel i Joanna Sawuła - tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego "Dżet" Rzeszów-Boguchwała, akrobaci z Klubu Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie oraz dwie grupy reprezentacyjne Rzeszowskiego Domu Kultury - ArtDance i Scena Tańca Alipsi. Wielkie brawa zebrał także jeden z jurorów - Marcin Dudycz, który dał efektowny pokaz tańca elektro.

Realizacji I Międzyszkolnego Konkursu Młodych Talentów "To mnie kręci" podjęli się: p. Jadwiga Basista-Janda, p. Marzena Grzebyk, p. Ewelina Smolak, p. Krzysztof Korczykowski, p. Romuald Różański oraz p. Radosław Sztaba. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas podczas prac związanych z konkursem, a w szczególności: pani Marioli Cieśli, Dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury; panu Tadeuszowi Poźniakowi - fotografowi z VIP Biznes&Styl; panu Jakubowi Borowcowi - realizatorowi nagłośnienia, panu Pawłowi Styce - operatorowi kamery, panu Rafałowi Zembroniowi - wykonawcy statuetek, panu Jackowi Bacherowi - autorowi konkursowej muzycznej czołówki, pani Agnieszce Regule - autorce plakatów oraz wszystkim patronom medialnym i sponsorom. Wyrazy wdzięczności kierujemy również w stronę naszych absolwentów: Sebastiana Martonia, Kamila Chmiela oraz Kamila Bokoty, na których zawsze możemy liczyć przy organizacji takich przedsięwzięć.

Sponsorzy I Międzyszkolnego Konkursu Młodych Talentów "To mnie kręci"

Patronat honorowy:

Patronat medialny: