Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11

Międzyszkolny Konkurs
Młodych Talentów "To mnie kręci"

Zespół Szkół nr 5 w Rzeszowie

 BIAŁA SZKOŁA 20 II 2018 r. | 

W dniach 15-19 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe na narty w ramach białej szkoły w Krynicy-Zdroju. Głównym celem zajęć był czynny wypoczynek dzieci połączony z nauką i doskonaleniem umiejętności jazdy na nartach, wdrażanie do samodzielności oraz poznanie historii, kultury i zabytków "Perły Polskich Uzdrowisk". Wyjazd został zorganizowany przez grupę nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 11, tj. panią Barbarę Budziwół, panią Beatę Kumor, pana Janusza Zielińskiego i pana Piotra Wałacha, którzy opracowali program pobytu i nakreślili cele do realizacji. Każdego dnia odbywały się zajęcia na stoku narciarskim pod okiem instruktorów - nauczycieli wychowania fizycznego z naszej szkoły. Codzienne zajęcia pozwoliły doszlifować nabyte wcześniej umiejętności jazdy na nartach i nauczyły uczestników białej szkoły bezpiecznego zachowania się na stoku.

Aktywność grupy nie ograniczała się tylko do jazdy na nartach. Dwukrotnie nasi uczniowie przebywali na krytym lodowisku w Krynicy, gdzie ćwiczyli jazdę na łyżwach. Nie zabrakło też rozrywki. W wolnych chwilach uczestnicy korzystali z atrakcji schroniska turystycznego, a także brali udział w wieczorach filmowych. Został również zorganizowany turniej gier planszowych.

Pobyt w Krynicy-Zdroju nie był związany wyłącznie z aktywnością fizyczną. Zgodnie z założeniami programu białej szkoły, zadaniem uczniów było przygotowanie projektu w języku angielskim pod nazwą "Atrakcje turystyczne Krynicy-Zdroju" oraz nakręcenie filmu z pobytu. W związku z tym zostały zorganizowane wycieczki dydaktyczne po miejscowości, podczas których uczestnicy tworzyli dokumentację fotograficzną i filmową najbardziej atrakcyjnych miejsc. Uczniowie odbyli wycieczkę kolejką na Górę Parkową, zobaczyli miejsca związane ze znakomitym polskim tenorem, Janem Kiepurą i Nikiforem Krynickim - słynnym malarzem pochodzenia łemkowskiego, który był przedstawicielem nurtu w malarstwie zwanego prymitywizmem. Grupa odbyła również spacer głównym deptakiem Krynicy, gdzie mogła podziwiać zabytki architektury drewnianej.

Pod koniec pobytu na białej szkole uczestnicy mogli się wykazać swoimi umiejętnościami w narciarskich konkurencjach sprawnościowych na stoku, za udział w których otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i upominki. Następnie, poprzez pasowanie na narciarza, zostali oficjalnie przyjęci do braci narciarskiej.

Wszyscy uczestnicy białej szkoły wspaniale spędzili czas i zgodnie stwierdzili, że za rok również wezmą w niej udział.


Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 11 w Rzeszowie; ul.Beskidzka 5, 35-083 Rzeszów; tel: (0-17) 748 3840

statystyka