XVI RODZINNA OLIMPIADA TENISA STOŁOWEGO 14 III 2018 r. |

Rodzinna Olimpiada Tenisa Stołowego to cykliczna impreza organizowana przez Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 11 i Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Józefa w Rzeszowie. W sobotę, 10 marca odbyła się ona już po raz szesnasty. W sali gimnastycznej szkoły zgromadzili się miłośnicy tenisa stołowego, Radni Miasta Rzeszowa i Osiedla Zwięczyca, nauczyciele, uczniowie oraz mieszkańcy osiedla. Jak co roku patronat honorowy nad imprezą sprawował Prezydent Miasta Rzeszowa pan Tadeusz Ferenc, natomiast patronat medialny objęło Katolickie Radio Via.

Olimpiada rozpoczęła się o godz. 9 powitaniem uczestników oraz przybyłych gości przez dyrektora szkoły pana Piotra Kłęka. Głos zabrał także ksiądz Ludwik Krupa, proboszcz Parafii pw. św. Józefa oraz Radny Miasta Rzeszowa pan Janusz Micał. Odczytany został list od Prezydenta Miasta Rzeszowa, a następnie przedstawione zostały zasady rozgrywek i rozpoczęła się sportowa rywalizacja o puchary.

Rozgrywki toczyły się w trzech kategoriach wiekowych (rodzice i uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, klas IV-VI szkoły podstawowej oraz klas VII i oddziałów gimnazjalnych). Przy stołach tenisowych stanęły 44 dwuosobowe drużyny, także reprezentanci innych szkół, m.in. Szkoły Podstawowej Nr 19 w Rzeszowie. Najliczniej reprezentowane były klasy IV-VI szkoły podstawowej (23 drużyny). Grano systemem rosyjskim, czyli do dwóch przegranych meczów. Przez cały czas trwania Olilmpiady czynnna była szkolna stołówka, w której każdy, kto poczuł głód lub zmęczenie, mógł liczyć na ciepły posiłek i chwilę relaksu.

Bój o pierwsze miejsce we wszystkich kategoriach trwał cztery godziny. Po wielu zaciętych pojedynkach wyłonieni zostali zwycięzcy: Maciej Gaweł (SP nr 7) i Marcin Gaweł w kategorii klas I-III SP, Jakub Mordarski (SP nr 7) i Tomasz Mordarski w kategorii klas IV-VI SP oraz Konrad Baszak (Gimnazjum nr 1) i Bartłomiej Baszak w kategorii klas VII i oddziałów gimnazjalnych.

Tak przedstawiała się klasyfikacja końcowa turnieju:

kl. I - III szkoły podstawowej
I miejsce Maciej Gaweł i Marcin Gaweł
II miejsce Mikołaj Woźnicki i Zbigniew Woźnicki
III miejsce Jakub Maślanka i Waldemar Maślanka
kl. IV - VI szkoły podstawowej
I miejsce Jakub Mordarski i Tomasz Mordarski
II miejsce Mateusz Karpiuk i Grzegorz Karpiuk
III miejsce Oliwier Hadera i Zbigniew Hadera
kl. VII SP, II-III gimnazjum
I miejsce Konrad Baszak i Bartłomiej Baszak
II miejsce Michał Czekierda i Jakub Czekierda
III miejsce Mateusz Kiełbowicz i Jan Kiełbowicz

Wszyscy uczestnicy Olimpiady zostali nagrodzeni. Zwycięzcy otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy - dyplomy i drobne upominki. XVI Rodzinną Olimpiadę Tenisa Stołowego można zaliczyć do udanych. Była to nie tylko okazja do zdrowej rywalizacji sportowej, ale i możliwość spotkania ze znajomymi, sposób na aktywny wypoczynek oraz miłe spędzenie sobotniego przedpołudnia.

Organizatorzy Olimpiady składają serdeczne podziękowania sponsorom imprezy oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie.

Sponsorzy XVI Rodzinnej Olimpiady Tenisa Stołowego:

Patronat medialny: