PIKNIK RODZINNY 2 VI 2018 r. |

Piknik Rodzinny to impreza, która już od 11 lat jest organizowana przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11 w Rzeszowie. W tym roku odbyła się ona 26 maja na placu św. Józefa. O godz. 14 piknik otworzyli: dyrektor szkoły, pan Piotr Kłęk, proboszcz parafii pw. św. Józefa, ks. Ludwik Krupa oraz przewodniczący Rady Osiedla, pan Janusz Borek. Na mieszkańców Zwięczycy, zarówno tych młodszych, jak i starszych, czekało wiele atrakcji, przygotowanych przez organizatorów.

Imprezę poprowadzili uczniowie klas III gimnazjum: Wiktoria Szostek i Filip Kłęk. Na scenie wystąpiły wszystkie grupy dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1. Zaprezentowały one zarówno piosenki, jak i popularne tańce. Słowno-muzyczny program artystyczny przygotowały dzieci z klas I-III, a klasy Va i VIIa - przedstawienia. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i scenicznych mieli soliści (Natalia Bator, Aleksandra Czekierda, Hanna Domaradzka, Inga Gaweł, Magdalena Domaradzka, Iwona Maziarek, Klaudia Rożek, Gabriela Sitek, Michał Sitek) oraz szkolny chór. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 11 wystąpili również w pokazie sportowym, a Natalia Hołówko zatańczyła modern jazz. Na koniec uczestnicy pikniku obejrzeli program artystyczny grupy działającej przy Osiedlowym Domu Kultury.

Dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy w towarzystwie wodzireja, konkursy z nagrodami, dmuchaną zjeżdżalnię i trampolinę, a dla nieco starszych - euro-bungee. Przez cały czas czynny był punkt gastronomiczny. Uczniowie mogli także zaprezentować efekty realizowanych w tym roku projektów edukacyjnych. Mimo chwilami niesprzyjającej pogody, dobra zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych.

W organizację pikniku zaangażowana była duża grupa nauczycieli, rodziców, uczniów, a także absolwenci szkoły i sponsorzy. Dzieci z przedszkola, edukacji wczesnoszkolnej, chór szkolny oraz solistów do występów przygotowała pani Jadwiga Basista-Janda. Za przedstawienia odpowiadały: pani Marzena Grzebyk (klasa Va) i pani Ewa Fafara (klasa VIIa), a za piosenkę w języku niemieckim – pani Beata Wałach. Pokaz sportowy przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: pani Barbara Budziwół, pani Beata Kumor i pan Janusz Zieliński.

Organizatorzy pikniku rodzinnego serdecznie dziękują sponsorom imprezy oraz wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania wędrują w stronę Sebastiana Martonia oraz pana Rafała Czarnika.