XVII RODZINNA OLIMPIADA TENISA STOŁOWEGO 16 III 2019 r. |

Rodzinna Olimpiada Tenisa Stołowego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 11 w Rzeszowie każdego roku spotyka się z dużym zainteresowaniem miłośników tej dyscypliny sportu. Nie brakuje ich wśród mieszkańców osiedla Zwięczyca. Aż 41 dwuosobowych drużyn wzięło udział w siedemnastej edycji tej imprezy, która odbyła się 29 marca 2019 r. Patronat honorowy nad olimpiadą sprawował Prezydent Miasta Rzeszowa, natomiast patronat medialny objęło Katolickie Radio Via.

Dyrektor Zespołu Szkół, pan Piotr Kłęk powitał wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej zawodników - uczniów i ich rodziców oraz zaproszonych gości, życząc powodzenia w rozgrywkach i miłego spędzenia wolnego czasu. Turniej rozgrywany był systemem rosyjskim, w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III Szkoły Podstawowej, klasy IV-VI Szkoły Podstawowej i klasy VII-VIII SP oraz oddziały gimnazjalne. Najpierw rywalizowali ze sobą uczniowie, następnie ich rodzice, a w przypadku remisu miała miejsce gra podwójna, rozstrzygająca o wyniku całego meczu.

W tym roku najliczniej, bo aż przez 20 drużyn, reprezentowane były klasy IV-VI Szkoły Podstawowej. W rozgrywkach w kategorii pierwszej wzięło udział 13 zespołów, a w kategorii klas VII-VIII i oddziałów gimnazjalnych - 8. Zdecydowaną większość zawodników stanowili uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 11 w Rzeszowie, ale byli również obecni przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Dzikowcu, Szkoły Podstawowej Sióstr Prezentek w Rzeszowie oraz Szkół Podstawowych: nr 19 i nr 25 w Rzeszowie.

Mecze dostarczyły zawodnikom i kibicom wielu emocji. Przez cały czas działała szkolna stołówka, gdzie w przerwach między rozgrywkami uczestnicy olimpiady mogli spożyć ciepły posiłek, ciasto, owoce oraz napoje.

Po 4 godzinach zmagań rozgrywki wyłoniły zwycięzców: w kategorii pierwszej (klasy I-III SP) Maciej Gaweł (SP nr 7) i Marcin Gaweł, w kategorii drugiej (klasy IV-VI SP) Karol Zieliński (SP w Dzikowcu) i Krzysztof Zieliński, a w kategorii trzeciej (klasy VII-VIII i oddziały gimnazjalne) Mateusz Karpiuk (SP Sióstr Prezentek) i Grzegorz Karpiuk.

Klasyfikacja końcowa Rodzinnej Olimpiady Tenisa Stołowego:

kl. I - III szkoły podstawowej
I miejsce Maciej Gaweł, Marcin Gaweł
II miejsce Mikołaj Woźnicki, Zbigniew Woźnicki
III miejsce Ksawery Ludwin, Robert Ludwin
kl. IV - VI szkoły podstawowej
I miejsce Karol Zieliński, Krzysztof Zieliński
II miejsce Konrad Kopeć, Artur Kopeć
III miejsce Rafał Winiarski, Adam Winiarski
kl. VII-VIII i gimnazjum
I miejsce Mateusz Karpiuk, Grzegorz Karpiuk
II miejsce Gracjan Tomaka, Lucjan Tomaka
III miejsce Jan Buczek, Krzysztof Buczek

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, a zwycięzcy - puchary i nagrody. Tradycyjnie impreza zakończyła się zrobieniem pamiątkowego zdjęcia.

Organizatorzy olimpiady składają serdeczne podziękowania sponsorom imprezy oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie.