Klub Absolwenta Gimnazjum nr 13 w Rzeszowie istnieje od 28 czerwca 2012 r. Celem jego działalności jest integracja uczniów, którzy ukończyli Gimnazjum, monitorowanie ich kariery edukacyjnej i zawodowej, podtrzymywanie związków ze Szkołą, wymiana doświadczeń, promocja i popularyzacja osiągnięć absolwentów oraz wspieranie wszelkich inicjatyw mających na celu dobro Szkoły i lokalnej społeczności.

Zadania Klubu Absolwenta

1. Organizowanie spotkań z absolwentami, w tym pomoc w organizacji zjazdów klasowych;
2. Gromadzenie danych nt. absolwentów do celów zgodnych z regulaminem Klubu Absolwenta;
3. Informowanie Absolwentów o spotkaniach, imprezach otwartych i wydarzeniach związanych z działalnością Gimnazjum;
4. Wspieranie Szkoły w organizowaniu imprez, zawodów sportowych, dni otwartych itp.

Członkostwo

O członkostwo w Klubie Absolwenta może ubiegać się każdy uczeń, który ukończył Gimnazjum nr 13 w Rzeszowie. Ma ono charakter dobrowolny i jawny. Jest nadawane na podstawie formularza zgłoszeniowego wypełnionego i wysłanego na wskazany adres lub dostarczonego osobiście do szkoły (w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodzica (opiekuna prawnego). O przyznaniu lub odrzuceniu członkostwa kandydat dowiaduje się drogą elektroniczną w ciągu dwóch tygodni od momentu złożenia wniosku. Zaprzestanie członkostwa odbywa się w trybie natychmiastowym na pisemny wniosek członka Klubu.

Przywileje członków Klubu

Członkowie Klubu Absolwenta mają prawo:
1. Używać tytułu Członek Klubu Absolwenta Gimnazjum nr 13 w Rzeszowie;
2. Za zgodą Dyrektora Szkoły organizować spotkania klasowe, rocznikowe i inne;
3. Podejmować działania zgodne z regulaminem i celami Klubu Absolwenta;
4. Otrzymywać informacje na temat ważnych wydarzeń z życia Szkoły;
5. Uczestniczyć w imprezach szkolnych, na które zostali oficjalnie zaproszeni;
6. Wspierać działania Szkoły i Samorządu Uczniowskiego.

Pełny tekst Regulaminu Klubu Absolwenta dostępny jest w dziale DOKUMENTY.