Przedszkole Publiczne nr 1 w Rzeszowie wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 11 w Rzeszowie i mieści się przy ul. Beskidzkiej 6, w bardzo ładnym, dostosowanym do potrzeb dzieci budynku.

Placówka zapewnia opiekę dzieciom w 7 oddziałach od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00. Dzieci od 3 do 6 lat przebywają w 7 salach (cztery sale znajdują się w budynku szkolnym).

Sale są kolorowe i bogato wyposażone w meble, zabawki dostosowane do potrzeb i wieku dzieci oraz pomoce dydaktyczne posiadające atest bezpieczeństwa. Przedszkole posiada również przestronną salę ruchu, gdzie odbywają się zajęcia z rytmiki i gimnastyki. Placówka dysponuje specjalistycznym sprzętem m.in.: suchy basen, wyspa twórczości, tor przeszkód, leniwa ósemka itp. Do swojej dyspozycji dzieci mają również piękny, bezpieczny i w pełni wyposażony ogród.

W placówce pracuje wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która stara się stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do zabawy i nauki. O przedszkolaków dba również kompetentny personel administracji i obsługi. W przedszkolu działa Rada Rodziców, która aktywnie współpracuje z dyrektorem i nauczycielami, pomagając przy organizacji uroczystości przedszkolnych, wycieczek, zajęć dodatkowych. Współpracujemy również z Rzeszowskim Domem Kultury, który mieści się w budynku przedszkola i oferuje bogatą ofertę zajęć dodatkowych dla starszych przedszkolaków (szachy, zajęcia plastyczne, taniec itp.)

Naszym priorytetem jest stworzenie wychowankom szczęśliwego i bezpiecznego dzieciństwa. Od najmłodszych lat:

W organizowaniu pracy stosujemy zasady oparte na akceptacji, tolerancji, empatii, poczuciu bezpieczeństwa emocjonalnego.

Nauczyciele włączają do zajęć edukacyjnych elementy kinezjologii edukacyjnej, nauki globalnego czytania wg J. Majchrzak, wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wg E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, zajęć ruchowych wg W. Sherborne, M. Bogdanowicz, oraz pedagogiki zabawy „Klauza”.

Organizujemy szereg wycieczek i uroczystości przedszkolnych takich jak: