Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 11 w Rzeszowie to Szkoła z Pasją. Dlatego na naszej witrynie internetowej prezentujemy uczniów, którzy poświęcają czas wolny własnym pasjom, posiadają ciekawe hobby lub przejawiają określone talenty. Poniżej sylwetki naszych uczniów z pasją.

KATARZYNA BIESIADECKA

Imię i nazwisko: Katarzyna Biesiadecka
Wiek: 12 lat
Klasa: VIb Szkoły Podstawowej
Mój ulubiony przedmiot szkolny to...   język angielski.
W wolnych chwilach lubię...   zajmować się fotografią
oraz spędzać czas ze znajomymi.
Moją pasją jest jednak...   gra na fortepianie.
Interesuję się tym od...   5-ciu lat.

Jest to moja pasja ponieważ...   grając czuję się pewnie, sprawia mi to przyjemność. Kiedyś, dawno temu marzyłam, aby zostać słynnym muzykiem fortepianowym ;) Chciałam występować i być znana na świecie. Gdy spróbowałam pierwszy raz uderzyć w klawisze, ogromnie mi się to spodobało i wciąż się nie znudziło.
Swoją pasję rozwijam...   uczęszczając do Szkoły Muzycznej nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie. Poświęcam temu trzy dni tygodniowo. W Szkole Muzycznej obowiązują mnie lekcje fortepianu, ale również chór, zajęcia teoretyczne oraz audycje muzyczne. Dodatkowo ćwiczę grę na fortepianie w domu, mniej więcej przez 45 min dziennie. Przygotowuję wiele utworów w ciągu całego roku, który kończy się zwykle egzaminem.
Mój ulubiony...   muzyk klasyczny to przede wszystkim Fryderyk Chopin, ale także J.S. Bach, H. Lemoine, L.v. Beethoven.
Mój największy sukces to...   zakwalifikowanie się do II etapu i otrzymanie wyróżnienia w Podkarpackim Konkursie Duetów Fortepianowych o zasięgu Międzynarodowym, a także udział w Makroregionalnych przesłuchaniach w Stalowej Woli ( również duetów).
W przyszłości chciałabym...   mieć kontakt z muzyką lub kontynuować karierę fortepianową. Chciałabym także lepiej zwiedzić świat ;)

Fragmenty utworów fortepianowych w wykonaniu Katarzyny Biesiadeckiej

Fotografie: Katarzyna Biesiadecka