XI RODZINNA OLIMPIADA TENISA STOŁOWEGO 16 III 2013 r. |  |

Tradycją w Zespole Szkół Nr 5 w Rzeszowie stało się organizowanie na początku marca Rodzinnej Olimpiady Tenisa Stołowego. W sobotę, 9 marca odbyła się już jej jedenasta edycja. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Nr 5 i Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa w Rzeszowie. Patronat honorowy nad nią objął prezydent Miasta Rzeszowa pan Tadeusz Ferenc, który dla zwycięzców ufundował okolicznościowe statuetki.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, tak i teraz do rozgrywek zgłosiła się spora liczba uczestników. W trzech kategoriach wiekowych walczyło ze sobą 35 dwuosobowych drużyn (rodzic wraz z dzieckiem). Najliczniej reprezentowane były klasy IV-VI SP.

Olimpiada rozpoczęła się o godz. 9 powitaniem uczestników oraz przybyłych gości: Radnych Miasta Rzeszowa, przedstawicieli Rady Osiedla i Rady Rodziców przez Dyrektora Szkoły, pana Piotra Kłęka. Po przedstawieniu zasad rozgrywek rozpoczęła się rywalizacja o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa. Bój o pierwsze miejsce we wszystkich kategoriach trwał prawie cztery godziny. Grano systemem rosyjskim, czyli do dwóch przegranych meczów. Po niezwykle zaciętych pojedynkach turniej wyłonił zwycięzców.

Tak przedstawiała się klasyfikacja końcowa turnieju:

kl. I - III szkoły podstawowej
I miejsce Szymon i Piotr Niedziałek
II miejsce Dominik i Jan Deręgowski
III miejsce Sebastian i Piotr Mac
kl. IV - VI szkoły podstawowej
I miejsce Konrad i Wiesław Solarski
II miejsce Mateusz i Krzysztof Przepióra
III miejsce Sebastian i Janusz Domino
kl. I - III gimnazjum
I miejsce Michał i Aleksander Rosół
II miejsce Adrian i Lesław Borowiec
III miejsce Karol i Elżbieta Szalacha

Zwycięzcy otrzymali z rąk p. dyrektora puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy, biorący udział w Rodzinnej Olimpiadzie, także otrzymali dyplomy i drobne upominki. Zawodnicy podkreślali, że turniej jest doskonałą okazją do spotkania się z ludźmi, a tenis stołowy świetnym sposobem na aktywny wypoczynek. Zdobywca pierwszego miejsca w kategoriach klas I-III SP, p. Piotr Niedziałek, przyznał, że sporo z synem trenowali. Uważa, że rodzice powinni swoje pasje i umiejętności przekazywać dzieciom, aby zaprocentowało to w przyszłości. Wśród innych zawodników pojawiły się także pozytywne opinie dotyczące organizacji Olimpiady i zaangażowania w jej planowanie okolicznych mieszkańców. Przegrani zaznaczali jednak wyraźnie, że turniej podobałby im się bardziej, gdyby wygrali :)

Organizatorzy Olimpiady składają serdeczne podziękowania sponsorom imprezy oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie.

Sponsorzy XI Rodzinnej Olimpiady Tenisa Stołowego: