Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11

Międzyszkolny Konkurs
Młodych Talentów "To mnie kręci"

Zespół Szkół nr 5 w Rzeszowie

 
WIECZORNICA / WYWIADÓWKA 11 XI 2018 r.

Informujemy, że spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów szkoły, połączone z wieczornicą z okazji Święta Niepodległości, odbędzie się 16 listopada 2018 r. (piątek):
- godz. 1630 - spotkanie dla rodziców uczniów klas I-IV SP
- godz. 1730 - wieczornica z okazji Święta Niepodległości
Po wieczornicy odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas V-VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum.

ŚWIATEŁKO PAMIĘCI 3 XI 2018 r.

Za nami finał akcji "Światełko Pamięci". To prowadzona po raz szósty zbiórka zniczy w naszej szkole, które w dniu 1 listopada zostały zapalone na Cmentarzu Łyczakowskim i Orląt Lwowskich we Lwowie. Akcja ta była przedsięwzięciem organizowanym przez Konsulat RP we Lwowie, Polskie Radio Lwów oraz TVP Rzeszów, a jej koordynatorem w naszej szkole była p. Dorota Czernik. Jak co roku, zaangażowało się w nią bardzo wielu uczniów, a ostateczny efekt zbiórki wyniósł ponad 300 zniczy. Zaangażowanie społeczności szkolnej świadczyć może o edukacyjnym i wychowawczym wymiarze naszych działań. Światła zniczy to nasza pamięć dla Lwowa.

AUDYCJA MUZYCZNA 3 XI 2018 r. | 

25 października odwiedziła nas Szkoła Muzyczna YAMAHA. Przyjechali: pan Karol, prowadzący kolejną lekcję muzyki oraz pan Łukasz, uczestnik wielu muzycznych festiwali, między innymi w Opolu i Sopocie. Panowie przywieźli ze sobą sporo ciekawych instrumentów. Dzieci poznały rodzinę klarnetów i saksofonów. Prowadzący ciekawie i z zaangażowaniem opowiadał o kolejnych instrumentach. Przedstawił dzieciom różne rodzaje klarnetu: mały, duży i barokowy oraz saksofonu: sopranowy, altowy, tenorowy i barytonowy. Natomiast pan Łukasz perfekcyjnie grał na prezentowanych instrumentach. Jak zwykle, dzieci były niezwykle zainteresowane i aktywne podczas zajęć. Z niecierpliwością czekamy na następną wizytę nauczycieli ze Szkoły Muzycznej YAMAHA.

SPOTKANIE CZYTELNICZE 24 X 2018 r. | 

16 października p. Dorota Czernik zorganizowała dla uczniów klasy IIa, a w dniu 19 października dla uczniów klasy IIb, wyjazd do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Rzeszowie na spotkanie czytelnicze z autorką książek dla dzieci, p. Stanisławą Bełch. Z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pani Stanisława napisała książeczkę pt. "Święto Niepodległości", która była tematem przewodnim spotkania. Uczniowie poznali postacie i miejsca związane z historią nie tylko Polski, ale przede wszystkim naszej małej Ojczyzny - Rzeszowa. Prezentowana przez autorkę treść książki, wzbogacona realistycznymi ilustracjami, stanowiła przewodnik po kartach rzeszowskiej historii. Spotkanie połączone było z warsztatami, podczas których dzieci wykonywały flagę Polski. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

BUMPER BALL 20 X 2018 r.

15 października klasa IIIGa wraz z kolegami i koleżankami z klas: IIIGb, VIIIa, VIIIb SP zadbała o swoją sprawność fizyczną. Razem z p. M. Grzebyk oraz J. Dziedzic ruszyła do gry w Bumper Ball. Dwugodzinny wysiłek fizyczny, poza dobrą zabawą, dostarczył wielu wrażeń, pozytywnej energii i... zakwasów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że była to bardzo aktywna forma spędzania wolnego czasu, z której należałoby korzystać o wiele częściej.

DZIEŃ CHŁOPAKA 8 X 2018 r. | 

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. W naszej szkole dziewczynki z klas I-III uczciły to święto dwa dni wcześniej, składając swoim kolegom życzenia i zapraszając ich do wspólnej zabawy. Dzieci bawiły się w takt muzyki oraz uczestniczyły w różnorakich grach. Chłopcy dostali też drobne upominki od serca.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 8 X 2018 r.

28 września odbyły się wybory do szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Kilka dni przed tym wydarzeniem kandydaci prezentowali w formie ulotek swój program. W drodze tajnego głosowania społeczność uczniowska klas IV-VIII sp oraz III klas gimnazjum zdecydowała, że przewodniczącym zostanie Jan Rozmund z kl. VIIIa, zastępcą - Michał Obacz z kl. IIIGa, a skarbnikiem - Kamil Kozicki z kl. VIIIa. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA 8 X 2018 r.

28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Serca. Serce jest jednym z najważniejszych narządów wewnętrznych człowieka. Aby było zdrowe i służyło do późnej starości, powinniśmy dbać o prawidłowe odżywianie i ruch - najlepiej na świeżym powietrzu. Samorząd Uczniowski przygotował krótką audycję na temat i zachęcił uczniów do ubrania czerwonych elementów garderoby, oczywiście z przypiętym sercem. Akcja zakończyła się pamiątkowym zdjęciem z kl. III Ga.

WYJAZD DO TEATRU MASKA 17 IX 2018 r. | 

13 września bieżącego roku cała społeczność edukacji wczesnoszkolnej miała przyjemność gościć w rzeszowskim Teatrze Maska na przedstawieniu pt. "Gra" w reżyserii Katarzyny Kawalec. Pewnego dnia, w pewnym mieście wydarzyła się pewna historia. Pewna dziewczynka postanowiła sama wrócić ze szkoły do domu. Jej decyzja była początkiem całej serii niezwykłych, strasznych i niebezpiecznych wydarzeń. Chociaż otrzymała na drogę wiele dobrych rad, niestety, zaraz za rogiem o nich zapomniała. Nie dość, że rozmawiała z nieznajomym, to jeszcze dała się wciągnąć do niebezpiecznej gry. Numerów alarmowych, tego, do kogo zwrócić się o pomoc w niebezpiecznych sytuacjach, jak przechodzić przez jezdnię, jak bezpiecznie jeździć w grupie rowerzystów - tego wszystkiego nauczyły się dzieci podczas spektaklu. Wszystko to wydarzyło się dzięki konwencji gry - bliskiej dzieciom formie zabawy.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 3 IX 2018 r.

W dniu dzisiejszym w naszej szkole miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej i oddziałów gimnazjalnych uczestniczyli we mszy św., a następnie udali się do szkoły. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 11 Pan Piotr Kłęk spotkał się z uczniami młodszych klas w sali gimnastycznej, zwrócił uwagę na przestrzeganie zasad panujących w szkole oraz przekazał ważne informacje organizacyjne. Uczniowie spotkali się również ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych. Życzymy wszystkim, by nowy rok szkolny był czasem pełnym sukcesów i zrealizowanych planów.

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 11 w Rzeszowie; ul.Beskidzka 5, 35-083 Rzeszów; tel: (0-17) 748 3840

statystyka