"Świetlica wita was,
Tu szybko mija czas.
Radosny uśmiech dzieci,
Jak ptak ku słońcu leci.
Na twarzach uśmiech promienny,
Dla nas jest zawsze bezcenny.
Więc przyjdź do naszej świetlicy,
Najweselszej w okolicy!"

Celem działalności świetlicy szkolnej jest zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu w bezpiecznym i miłym otoczeniu. Stwarza warunki do wypoczynku, relaksu, odrobienia prac domowych i zjedzenia posiłku.

Zajęcia świetlicowe organizowane są od poniedziałku do piątku od 6:30 do 17:00. Opieką w świetlicy objętych jest 112 wychowanków z klas I - III Szkoły Podstawowej. Wyposażenie sali przystosowane jest do charakteru prowadzonych w niej zajęć. Praca wychowawczo-dydaktyczna odbywa się według planu pracy świetlicy z podziałem na tematy miesięcznie i zgodnie z rocznym planem pracy szkoły. Dotyczą one zarówno najbliższego otoczenia dziecka jak i obejmują wiadomości o Polsce, jej miejscu w Europie oraz nawiązują do obchodzonych świąt i innych ważnych wydarzeń.

W naszej świetlicy prowadzone są następujące zajęcia:

- rozwijające umiejętności manualne - zabawy konstrukcyjne, układanki, malowanie farbami, rysowanie, kolorowanie, wycinanie, wydzieranie, sklejanie itp.
      - zajęcia rozwijające horyzonty umysłowe dziecka - czytanie książek, bajek, baśni, opowiadań, wierszy, oglądanie programów i filmów edukacyjnych dla dzieci, krzyżówki, zagadki, rebusy, gry dydaktyczne i edukacyjne, zabawy tematyczne, rozmowy i pogadanki z dziećmi;
      - zajęcia muzyczno-taneczne, zabawy ruchowe przy muzyce;
      - gry i zabawy sportowe - szachy, tenis stołowy, zabawy z piłką, hula hop, zabawy na boisku szkolnym, konkurencje indywidualne i zespołowe;
      - zajęcia relaksujące - relaks przy muzyce, dowolne zabawy dzieci, oglądanie bajek, spacery;

Świetlica szkolna oferuje uczniom pomoc w nauce, w odrabianiu zadań domowych, rozwija zainteresowania i zamiłowania dzieci oraz wspiera działalność poznawczą i artystyczną.

Nasze dzieci często biorą udział w różnorodnych konkursach (zwłaszcza plastycznych) organizowanych zarówno w szkole jak i poza nią, w których nierzadko odnoszą sukcesy.

Zawsze mogą liczyć na grono nauczycieli pracujących w świetlicy.

Informujemy, że od dnia 1 września 2016 r. do dnia 16 września 2016 r. będzie można zapisać dziecko do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2016/2017. Kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy można pobrać u wychowawców świetlicy, w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły. Kompletnie i czytelnie wypełnioną "Kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy", należy złożyć u wychowawców świetlicy. Pierwszeństwo w przyjęciu do świetlicy na rok szkolny 2016/2017 mają dzieci, których oboje rodzice (prawni opiekunowie) są zatrudnieni i będzie to potwierdzone stosownym oświadczeniem. Prosimy też o zapoznanie się z obowiązującym regulaminem.
- Karta zgłoszenia
- Regulamin świetlicy szkolnej
- Oświadczenie w sprawie samodzielnego opuszczania świetlicy przez dziecko
- Upoważnienie do odbioru dziecka ze świetlicy