Zespół Szkół nr 5 w Rzeszowie

 PODRÓŻE PO PODKARPACIU 25 III 2020 r.

W myśl zasady "Cudze chwalicie, swego nie znacie", Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie już po raz drugi zorganizowała Powiatowy Konkurs pn.: "Podróże po Podkarpaciu". Tym razem jego motywem przewodnim było miasto Przemyśl. Do rywalizacji mogła przystąpić młodzież z klas VII I VIII. Uczeń naszej szkoły, Michał Łukaszek z kl. 8a, zdecydował się na przygotowanie prezentacji multimedialnej o Przemyślu, do której dołączył własnoręcznie zrobione zdjęcia. Praca tak spodobała się jury, że postanowiła przyznać Michałowi pierwsze miejsce w kategorii prezentacja multimedialna. Opiekunem projektu była p. Marzena Grzebyk. Serdecznie gratulujemy Michałowi i trzymamy za niego mocno kciuki na egzaminie ósmoklasisty.

ŚWIĄTECZNA KARTKA BOŻONARODZENIOWA 19 II 2020 r. | 

W grudniu 2019 r. odbył się XX Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa", pod honorowym patronatem Ks. biskupa Edwarda Białogłowskiego. Natalia Nieroda - uczennica kl. IIIa (opiekun - p. Beata Łabuz) otrzymała w tym konkursie Nagrodę Dyrektora Szkoły. Serdecznie gratulujemy!

NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA 17 II 2020 r. | 

9 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 29 w Rzeszowie, podczas wspólnego kolędowania, został rozstrzygnięty konkurs, a zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy. Rywalizacja miała na celu rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów, stworzenie im możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych, poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych, powrót do tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych, umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji świąt Bożego Narodzenia. Wśród nagrodzonych byli również uczniowie z naszej szkoły: I miejsce: Alicja Pocałuń z kl. II a - opiekun pani Marta Piech-Król, II miejsce: Aleksander Gancarczyk z kl. Ia - opiekun pani Maria Wiktor, wyróżnienie Igor Domaradzki z kl. IIa - opiekun pani Marta Piech-Król.

TRÓJWYMIAROWY ŚWIAT MATEMATYKI 20 XII 2019 r. | 

Dominik Wałach (kl. 6a) otrzymał WYRÓŻNIENIE w konkursie "Trójwymiarowy Świat Matematyki - Pojazdy latające", zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. W konkursie wzięło udział 179 uczniów z 36 szkół. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu, z dowolnego materiału, pojazdu składającego się z przestrzennych figur geometrycznych. Tytuł wyróżnionej pracy: "Dron". 13 grudnia w Jarosławiu podczas uroczystego podsumowania konkursu Dominik otrzymał pamiątkowy dyplom, medal i nagrody rzeczowe. Opiekunem ucznia jest pani Małgorzata Dronka - nauczyciel matematyki.

JESIENIĄ GÓRY SĄ NAJSZCZERSZE 17 XII 2019 r.

14 grudnia na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w Wojewódzkim Konkursie "Jesienią góry są najszczersze", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 w Rzeszowie. Rywalizacja obejmowała trzy kategorie: piosenka, praca plastyczna oraz fotografia, a uczniowie naszej szkoły wzięli udział w każdej z nich. Poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego tym bardziej miło poinformować nam, że laureatką drugiego miejsca w kategorii fotografia została Julia Szopiak z kl. VIIIa (opiekun p. M. Grzebyk), a wyróżnienie w kategorii piosenka zdobyli uczniowie klasy IIIb: Franciszek Gałuszyński i Mikołaj Woźnicki (opiekun p. A. Krasny). Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych uczniów, serdecznie im gratulujemy, Julce życzymy dobrej ręki fotografa, a chłopcom - dalszego rozwijania muzyczno-rytmicznych talentów. Link do filmu znajduje się tutaj.

PRZYRODA JESIENIĄ 5 XI 2020 r. | 

W październiku w Szkole Podstawowej nr 15 w Rzeszowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas I-III pod nazwą "Przyroda jesienią". Celem rywalizacji było rozwijanie twórczości plastycznej i aktywności twórczej dzieci oraz uwrażliwianie najmłodszych na piękno przyrody jesienią. Wśród laureatów tego konkursu znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły. Serafin Trześniowski z kl.IIb zajął drugie miejsce, a uczennica klasy Ia, Ania Sanocka, zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

KONKURS LITERACKI 26 X 2019 r.

W ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej akcji Sprzątania Świata, Stowarzyszenie "Ekoskop" w Rzeszowie zorganizowało konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu było m.in. zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o środowisko przyrodnicze, a także udział w akcjach ekologicznych służących oczyszczaniu lasów i innych miejsc. Przedmiotem konkursu było napisanie poetyckiej miniatury haiku w której poruszony byłby temat Sprzątania Świata. Haiku to forma japońskiej miniatury poetyckiej, ma sztywno ustaloną regułę, składa się z 17 sylab podzielonych na trzy części (5, 7, 5 sylab). Wyróżnienie w konkursie otrzymał uczeń klasy IIIa - Hubert Ciupak.

POWIATOWY KONKURS O WIELKIEJ BRYTANII 4 VI 2019 r. | 

10 maja 2019 r. w IX LO w Rzeszowie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Tematyka dotyczyła geografii, kultury, sztuki, literatury, historii oraz tradycji krajów anglojęzycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas ósmych szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjum. Uczennica naszej szkoły - Natalia Hołówko z klasy 8a zajęła 3 miejsce. Opiekunem była pani Joanna Szpunar. Gratulujemy zdobytej wiedzy i sukcesu!

BOHATEROWIE NASZYCH LEKTUR 11 V 2019 r. | 

Scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie gościła dzieci i młodzież z całego regionu. Okazją do spotkania był Międzyszkolny Konkurs Teatralno-Literacki "Bohaterowie naszych lektur". Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem Portret Polski. Konkurs pomaga debiutantom i jednocześnie pozwala wyłowić tych najzdolniejszych, którzy przechodzą zwycięsko próbę sceny. Oceniane były monologi - zabawne, wzruszające i zaskakujące. Milena Surowiec, uczennica kl. IIb naszej szkoły zmierzyła się z legendą Czesława Janczarskiego "O Lechu, Czechu i Rusie", wcielając się w postać orła. W czasie czterominutowego przedstawienia wykorzystała swoje umiejętności recytatorskie i akrobatyczno-taneczne. W pięknym stroju, przy muzyce i scenografii wspaniale zaprezentowała początki powstania państwa polskiego, zdobywając pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Konkurs odbył się pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uczestniczyły w nim 23 szkoły, a organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 13 w Rzeszowie. Gorąco gratulujemy Milenie i jej rodzicom, którzy bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie córki do udziału w konkursie.

OD UNII LUBELSKIEJ DO UNII EUROPEJSKIEJ 11 V 2019 r.

26 kwietnia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbył się II etap III edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”. Organizatorami wydarzenia byli: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Rzeszów, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie oraz Gminny Zespół Obsługi Szkół w Kuryłówce. Uczestnicy mieli do rozwiązania test z historii Polski w XX w. oraz integracji europejskiej. Finalistami tego konkursu zostali: Kacper Mytych, Julia Ząbczyk (kl. IIIaG), Kacper Szopiński (kl. IIIbG) oraz Magdalena Miśków (kl. VIIIb). Opiekę nad uczniami sprawował p. R. Sztaba.

NAJORYGINALNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA 11 V 2019 r.

10 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. "Najoryginalniejsza kartka wielkanocna". Celem konkursu było m.in. kultywowanie tradycji wielkanocnej oraz poszukiwanie nowych środków wyrazu. Wyzwaniom tym sprostała uczennica klasy IIb, Julia Popek, uzyskując wyróżnienie w konkursie. Julii gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

TURNIEJ W DWA OGNIE 6 IV 2019 r. | 

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzyszkolnym Turnieju Sportowym w Dwa Ognie, który odbył się 4 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Rzeszowie. Tym razem naszą placówkę reprezentowali chłopcy z klas drugich: Hubert Ciupak, Aleksander Łagoda, Maksymilian Rząsa (kl.IIa) oraz Maciej Gaweł i Mikołaj Woźnicki (kl.IIb). Zawodnicy przygotowywali się do turnieju pod okiem p.B.Łabuz i p.A.Krasny. W trakcie zawodów dali z siebie wszystko, pokazali, że są zgraną drużyną, która potrafi się wspierać i ambitnie walczyć o jak najlepsze wyniki. Po zaciętej walce zdobyli 3 miejsce. Wszystkim zawodnikom należą się gratulacje! Chłopcy reprezentowali naszą szkołę w pięknych koszulkach, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez p. Bartłomieja Ciupaka, za co serdecznie dziękujemy.

IGRZYSKA DZIECI W PŁYWANIU 6 IV 2019 r. | 

28 marca 2019 r. odbyły się Igrzyska Dzieci w Pływaniu. Brało w nich udział pięcioro uczniów z naszej szkoły: Eliza Wójtowicz, Aleksandra Droździel, Julia Barć, Natasza Curzytek oraz Nikodem Curzytek. W wyścigu na 50 m stylem klasycznym dziewcząt Julia Barć zajęła trzecie miejsce, a w rywalizacji na 50 m stylem motylkowym tuż za podium uplasowała się Eliza Wójtowicz. Pozostali członkowie naszego szkolnego zespołu również nie zawiedli i przy drobnym treningu na pewno na kolejnych zawodach będą obecni w czołówce. Opiekunem grupy była p. B. Budziwół. Gratulujemy sukcesu!

MOJA MAGICZNA KRAINA 23 III 2019 r. | 

Sukcesem zakończył się udział uczennicy klasy IIb, Mileny Surowiec w III edycji konkursu międzyszkolnego "Moja Magiczna Kraina". Temat edycji "Za górami, za lasami mieszkam ze zwierzakami" zachęcał uczestników do odkrywania i poznawania świata fantazji, pobudzał wyobraźnię, umożliwiał wyrażenie swojej indywidualności i kreatywności. Na konkurs wpłynęły 204 prace plastyczne. Wśród nagrodzonych znalazła się praca Mileny. 19 marca w SP nr 18 w Rzeszowie nasza uczennica odebrała nagrodę z rąk p. dyrektor G. Lachcik. Gratulujemy Milenie sukcesu, a jej rodzicom utalentowanej córki.

ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ 23 III 2019 r. | 

W poniedziałek, 18 marca 2019 r., w Szkole Podstawowej nr 16 odbyły sie zawody w piłce siatkowej. Nasza drużyna w składzie: Milena Solarska, Maja Toton, Alicja Pizło, Patrycja Ziemba, Martyna Przepióra, Patrycja Chmiel, Emilia Żmuda, Karolina Paśko, Maria Niedziałek i Nikola Rożek zajęła 3 miejsce. Opiekę nad dziewczynami sprawowała p. B. Budziwół. Serdecznie gratulujemy dziewczynom i czekamy na dalsze sukcesy!

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ 2 III 2019 r. | 

8 lutego - dla wielu była to szczęśliwa data. Dokładnie wtedy o godzinie 9 rozpoczęły się rozgrywki powiatowe w piłce siatkowej na osiedlu Budziwój. Szkolna drużyna dziewcząt w składzie: Justyna Półchłopek, Paulina Uryniak (IIIGa), Wiktoria Kalandyk, Aleksandra Rzepka, Julia Włodyka, Julia Gwizdak, Kinga Dopart, Julia Bieszcz, Wiktoria Ladzińska, Klaudia Sanecka (kl.IIIGb) świetnie sobie poradziła. Wygrała 3 męczące mecze, tym samym zajmując pierwsze miejsce. Dziewczyny teraz będą walczyć w rozgrywkach rejonowych. Wierzymy, że nie zawiodą, prowadząc szkołę do zwycięstwa. Cała szkoła życzy powiedzenia!

ZIMA W OBIEKTYWIE 25 II 2019 r. | 

5 lutego w Szkole Podstawowej nr 28 im. płk. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Miedzyświetlicowgo Konkursu Fotograficznego "Zima w obiektywie". Z naszej szkoły zostało wysłanych kilka ciekawych zdjęć przestawiających piękno zimowej natury. I tak oto dwie nagrody powędrowały do naszych uczennic z klasy IIa: Alicji Wałach oraz Karoliny Stadnickiej. Ala wykonała zdjęcie pt. "Strumyk w zimowej szacie", a Karolina fotografię pt. "Zimowy sen". Dziewczyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci albumów, do których będą mogły wkładać swoje kolejne zdjęcia. Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a pozostałych uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

NAMALUJ ULUBIONĄ KOLĘDĘ 2 II 2019 r. | 

30 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 16 w Rzeszowie odbyło się rozstrzygnięcie V edycji Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego pt. "Namaluj ulubioną kolędę", w którym brali udział również nasi uczniowie. Spośród prac nadesłanych aż z 13 szkół wyróżnienie zostało przyznane Marcie Małek z klasy Ia, która namalowała przepiękny obrazek ilustrujący kolędę "Wśród nocnej ciszy". Bardzo serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

SUKCESY W KONKURSACH 26 I 2019 r.

Publikujemy informację o sukcesach dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 i uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 z oddziałami gimnazjalnymi w konkursach i zawodach, które odbyły się w I semestrze roku szkolnego 2018/2019. Cieszymy się, że ich wiedza i umiejętności zaprocentowała tak wieloma wyróżnieniami i nagrodami. Pełna lista sukcesów po kliknięciu w link. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

BOMBKA BOŻONARODZENIOWA 5 I 2019 r. | 

Grudzień obfitował w konkursy plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej. Jednym z nich był X Międzyszkolny Konkurs Dziecięcej Twórczości plastycznej pod hasłem "Bombka Bożonarodzeniowa", organizowany przez Szkołę Podstawową nr 28 w Rzeszowie. W rywalizacji tej dwie uczennice naszej szkoły uzyskały główne nagrody. Były to: Julia Czarnecka z klasy IIIa i Natalia Kubicz z klasy Ia. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w następnych konkursach, a wszystkich zapraszamy do licznego udziału w następnych konkursach.

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA 23 XII 2018 r. | 

18 grudnia 2018 r. w szkolnej świetlicy odbyła się I edycja Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda". Jego organizatorkami były: p. E. Groszek, p. M. Klucznik oraz p. M. Wiktor. W konkursie uczestniczyło 44 dzieci z klas "0" oraz I-IV. Była to wspaniała okazja do spotkania i kultywowania tradycji śpiewania kolęd i pastorałek. Kolędowaniu z podziwem i uwagą przysłuchiwali się zgromadzeni w świetlicy uczniowie, dyrekcja szkoły oraz komisja konkursowa. Zaprezentowany przez występujących repertuar był bardzo bogaty i urozmaicony. Biorąc pod uwagę jego dobór i oryginalność, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny, jury wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: "0" - kl. I: Mikołaj Fortuna, Zofia Giera, Wiktoria Kłapkowska oraz duet: Urszula Głowacka, Maja Hnatio; kl. II-IV: Izabella Jędrzejczyk, Iga Kłęk, Milena Surowiec, Alicja Wałach oraz duety: Mikołaj Woźnicki, Franciszek Gałuszyński; Dominika Górecka, Aleksandra Czyżewska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za dostarczenie wspaniałych wrażeń artystycznych, a laureatom życzymy dalszych sukcesów.

WOLNA I NIEPODLEGŁA 23 XII 2018 r.

Fundacja "Chronić dobro", działająca przy opactwie tynieckim ogłosiła jesienią ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych pod hasłem "Wolna i niepodległa. Moja opowieść o ojczyźnie". Zadaniem jego uczestników było napisanie w grupie opowiadania, które zawierać powinno elementy historii, własnej refleksji o losach wolnej Polski, dotyczącego walki o niepodległość lub sukcesów w budowaniu wolnej ojczyzny. Ułożony tekst należało przepisać w formie książki o dowolnym formacie, kształcie i technice, która w całości będzie wykonana ręcznie. Wyzwanie to podjęli uczniowie z klasy VIIa: Jagoda Domaradzka, Maciej Nowak, Aleksandra Obacz, Kamila Ruszel i Julia Trawka. Przygotowali oni opowiadanie pt. :Historia wozu: i bardzo długo pracowali nad szatą graficzną książki. Ich starania nie poszły na marne, zostali bowiem nagrodzeni wyróżnieniem. Zostało ono przyznane, zdaniem jury, za :ciekawą formę graficzną i poruszenie zmysłu powonienia (aromaty starego wozu i paleniska):. Opiekunem grupy była p. Marzena Grzebyk. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

POEZJA O ŻOŁNIERZU POLSKIM 23 XII 2018 r.

23 listopada w Szkole Podstawowej nr 11 w Rzeszowie odbył się konkurs recytatorski pn. "Poezja o żołnierzu polskim". Rywalizacja zorganizowana została ku czci generała Stanisława Maczka oraz w celu rozpowszechniania strof o patriotyzmie polskiego żołnierza. Uczennica klasy 6a, Gabriela Sitek zajęła w tym konkursie II miejsce. Opiekunem uczennicy była p. D. Czernik. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

POD KOLOROWYM PARASOLEM JESIENI 1 XII 2018 r.

25 listopada 2018 r. w Rzeszowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz wernisaż pokonkursowej wystawy VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod nazwą "Pod kolorowym parasolem jesieni". Wśród osób nagrodzonych znalazła się uczennica klasy VIIb, Wiktoria Bereś, która zdobyła wyróżnienie w kategorii Fotografia (11-16 lat). Ze względu na bardzo duże zainteresowanie konkursem i ilość uczestników biorących w nim udział sukces naszej uczennicy można śmiało określić wielkim. Do rywalizacji zostało nadesłanych 4575 prac z 533 placówek z całej Polski. Jury zwróciło uwagę na ich wysoki poziom artystyczny. Cieszyła ogromna różnorodność technik, jak i spojrzeń na temat. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy sukcesów naszym uczennicom!

MÓJ POMYSŁ NA ILUSTRACJĘ 26 XI 2018 r. | 

Organizatorem V Międzyszkolnego Konkursu pn. "Mój pomysł na ilustrację do ulubionej książki" była biblioteka szkolna w SP nr 22 w Rzeszowie. Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli w nim udział, chcąc zaprezentować poprzez prace plastyczne własne wyobrażenie ulubionej książki. Podsumowanie rywalizacji i wręczenie nagród odbyło się 15 listopada w SP nr 22. Na konkurs wpłynęło 330 prac z 21 szkół, dlatego z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o tym, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Hubert Ciupak z kl. IIa i Mikołaj Woźnicki z kl. IIb. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wspaniałego sukcesu, a ich rodzicom - cudownych dzieci.

OJCZYZNA TO... 17 XI 2018 r.

29 października w Filii nr 4 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie odbył się konkurs recytatorski "Czarodziej Słowa. Ojczyzna to...", z okazji stuecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczennica klasy 6a, Gabriela Sitek zajęła w nim I miejsce. Prezentowała wiersz pt. "Elegia o... (chłopcu polskim)". Serdecznie gratulujemy Gabrieli i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem uczennicy była p. D. Czernik.

O!BŁĘDNE DYKTANDO 17 XI 2018 r.

27 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się finał O!błędnego Dyktanda. Spośród 20000 uczestników w całej Polsce, 350 osób, które najlepiej i najszybciej wykonały internetowe dyktando eliminacyjne, zostało zaproszonych na finał do stolicy Polski. Uczestniczyło z nim aż dwoje uczniów z naszej szkoły: Aleksandra i Michał Obacz (kl. VIIa, IIIGa). Poza dyplomami i drobnymi nagrodami przywieźli przede wszystkim nowe doświadczenia, ciągle rosnące wiadomości z zakresu ortografii oraz interpunkcji, a nade wszystko dumę pani polonistki. Gratulujemy!

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZACHACH 17 XI 2018 r.

12 października 2018 r. odbyły się Drużynowe Rzeszowskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach. W zawodach brały udział 4 drużyny. Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 11 zajął w nich 3 miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Niedziałek, Jakub Lelek, Michał Barłowski, Daria Woźniak.

NASZYJNIK DLA MAMY 21 VI 2018 r. | 

7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 30 w Rzeszowie odbyło się wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Naszyjnik dla Mamy". Brali w nim udział uczniowie klas I-III rzeszowskich szkół podstawowych. Z naszej szkoły nagrody otrzymali: Emilka Kwiatkowska z kl. IIIb oraz Mikołaj Woźnicki z kl. Ib. Serdecznie gratulujemy!

KONKURS RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO 24 V 2018 r. | 

"Bądź sobą - szukaj własnej drogi" - to słowa Janusza Korczaka, które stały się mottem przewodnim Podkarpackiego Konkursu Rękodzieła Artystycznego przeprowadzonego w dniu 9 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 w Rzeszowie. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Własną drogą podążyli uczniowie naszej szkoły, tworząc oryginalne prace, które zostały zauważone i nagrodzone przez jury konkursu. Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o I nagrodzie, zdobytej przez Macieja Sanockiego, ucznia klasy IIIc, oraz o wyróżnieniach prac uczniów klasy Ib: Bartłomieja Szopińskiego i Mikołaja Woźnickiego. Gratulujemy młodym artystom i ich rodzicom.

MÓJ POMYSŁ NA ILUSTRACJĘ 13 V 2018 r. | 

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"... O tym, że czytać warto, wie każdy! Niektórzy także, dzięki książkom, osiągają sukcesy w konkursach plastycznych. Uczennica klasy IIIa , Martyna Giera wzięła udział w konkursie "Mój pomysł na ilustrację do ulubionej książki" i zdobyła w nim wyróżnienie. Każdego więc zachęcamy do czytania i rozwijania się na polu czytelniczym.

NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH 7 V 2018 r. | 

Gabriel Czarnik - uczeń klasy IIIc szkoły podstawowej został laureatem I miejsca VII Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania, organizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie oraz Polskie Radio Rzeszów. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacki Kurator Oświaty, natomiast patronat medialny - Polskie Radio Rzeszów. Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich etapów edukacyjnych z całego województwa podkarpackiego. Pierwszy etap odbył się w szkołach, gdzie wyłoniono finalistów mających wziąć udział na szczeblu wojewódzkim. W eliminacjach szkolnych wzięło udział ponad 3 tysiące uczestników. Kolejnym etapem, który miał miejsce w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Rzeszowie i Polskim Radiu Rzeszów, były przesłuchania międzyszkolne, do których zgłoszono 249 uczestników. W skład jury wchodzili: dziennikarze, aktorzy, poloniści, nauczyciele bibliotekarze. Gabriel Czarnik, uczeń naszej szkoły, w finale zdobył I miejsce i otrzymał tytuł laureata VII Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania. Wojewoda Podkarpacki, p. Ewa Leniart pogratulowała Gabrielowi oraz jego opiekunowi, p. Dorocie Czernik. Gratulujemy sukcesu!

CZYSTE WODY, ZDROWE RYBY 29 III 2018 r.

24 marca 2018 w Osiedlowym Domu Kultury "Gwarek" odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Czyste wody, zdrowe ryby", organizowanego corocznie przez Polski Związek Wędkarski Koło nr 7 "SAZAN" i Osiedlowy Klub Kultury "GWAREK". Uczennica naszej szkoły, Alicja Pizło zdobyła w tym konkursie II nagrodę. Gratulujemy!

LEGENDY CAŁEGO ŚWIATA 29 III 2018 r. | 

15 marca 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie odbył się III Powiatowy Konkurs Artystyczny "Legendy całego świata", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 28 w Rzeszowie a patronat nad nim sprawowali: Prezydent Miasta Rzeszowa, Podkarpacki Kurator Oświaty, Polskie Radio Rzeszów i Telewizja Polska Rzeszów. W zmaganiach konkursowych w kategorii plastycznej wzięli udział z sukcesami uczniowie naszej szkoły: Klaudia Jedziniak z klasy IIIa gimnazjum zdobyła I nagrodę w kategorii klas gimnazjalnych, a Hubert Jedziniak z klasy IVa - I nagrodę w kategorii klas szkoły podstawowej. W wystawie konkursowej został zaprezentowane również prace innych uczniów naszej placówki: Michała Ślęzaka, Alicji Pizło i Olivii Jędrzejczyk.

TAKI JEST MÓJ ŚWIAT 12 III 2018 r. | 

10 marca został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży "Taki jest mój świat", który jest integralną częścią II Międzyszkolnego Konkursu Młodych Talentów "To mnie kręci". Cele konkursu to: nieograniczona swoboda wypowiedzi w temacie "Taki jest mój świat", rozwijanie zainteresowań twórczością plastyczną, wzbogacanie warsztatu plastycznego, rozwijanie kreatywności oraz różnorodnych form i technik plastycznych, prezentacja twórczości plastycznej dzieci i młodzieży w wymiarze przekraczającym szkolny program edukacyjny, promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie. Zewnętrzne, niezależne od organizatora jury, złożone z instruktorów i nauczycieli plastyki dokonało oceny nadesłanych na konkurs prac, zwracając szczególną uwagę na: walory artystyczne i estetykę pracy, inwencję twórczą, umiejętność posługiwania się różnymi technikami, wszechstronność wypowiedzi, samodzielność i indywidualizm. Tytuł laureata konkursu otrzymała Daria Bieniek ze Szkoły Podstawowej nr 7, a wyróżnienia powędrowały do: Angeliki Dzwonkowicz (Szkoła Podstawowa nr 29), Małgorzaty Grali (Szkoła Podstawowa nr 2) oraz Maksyma Ruta (Szkoła Podstawowa nr 29). Jury wybrało również 10 nominowanych do nagrody prac. Wręczenie dyplomów i nagród dla laureata oraz osób wyróżnionych odbędzie się 23 marca 2018 r. podczas II edycji "To mnie kręci". Dyplomy dla nominowanych do nagrody zostaną przesłane pocztą. Wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie laureatce oraz wyróżnionym, gratulujemy i zapraszamy 23 marca do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 11 w Rzeszowie na godz. 1730.

MŁODY EKOLOG 12 III 2018 r. | 

8 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 rozstrzygnięty został Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "MŁODY EKOLOG", skierowany do klas I-III. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach. Uczniowie klasy I wykonywali plakat "Jestem młodym ekologiem, dbam o rzeszowskie powietrze i wodę", zaś uczniowie klas II i III - "Album młodego ekologa - nasze powietrze i woda". Miło nam poinformować, że prace aż sześciu uczennic naszej szkoły spotkały się z uznaniem jury. W pierwszej kategorii przyznano nagrodę Aleksandrze Jarosz oraz wyróżnienia: Milenie Surowiec i Nikoli Miąsik. Wszystkie trzy dziewczynki to uczennice klasy Ib, które przygotowywały swoje prace pod opieką wychowawcy, p. B. Motyl. W drugiej kategorii najciekawsze albumy wykonały: Liliana Fąfara i Wiktoria Kalandyk z klasy IIa (pod opieką p. B. Wiącek) oraz Emilia Karwat z klasy IIIb (pod opieką p. M. Piech-Król). Emilka swoją pracą wywalczyła II miejsce, a dziewczynki wyróżnienia. Serdecznie im gratulujemy i zachęcamy wszystkich do reprezentowania naszej placówki w konkursach międzyszkolnych.

CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE 12 III 2018 r.

8 marca 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 obył się międzyszkolny konkurs geograficzny pn. "Cudze chwalicie, swego nie znacie", którego celem była popularyzacja wiedzy geograficznej i rozszerzanie zainteresowań geografią Polski oraz województwa podkarpackiego. Z naszej szkoły udział we współzawodnictwie wzięło troje uczniów, a Adrianna Siewierska z kl. VIIb zajęła III miejsce. Sponsorem nagród w konkursie był Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a szkoła - fundusze na zakup środków dydaktycznych. Gratulujemy Adzie świetnego wyniku i życzymy powodzenia w rozwijaniu zainteresowań.

KONKURS NA OPOWIADANIE METAMATYCZNE 3 III 2018 r. | 

W listopadzie 2017 r. Szkoła Podstawowa im. Rudolfa Aurigi w Rzeszowie po raz kolejny ogłosiła konkurs na opowiadanie matematyczne. Spośród nadesłanych 128 prac jury wyłoniło 11 zwycięzców. Wśród nich znalazła się uczennica kl. IIa gimnazjum - Julia Ząbczyk. Nad tekstem nasza uczennica pracowała pod opieką p. M. Grzebyk. Serdecznie gratulujemy Julce nagrody i trzymamy za nią kciuki w innych, nie tylko literackich, konkursach.

HISTORIA POLSKICH SYMBOLI NARODOWYCH 21 II 2018 r.

W listopadzie 2017 r. 7 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Historia polskich symboli narodowych". W kategorii praca plastyczna I miejsce zdobył uczeń klasy Ib, Mikołaj Woźnicki. Szkolnym organizatorem konkursu był pan Krzysztof Korczykowski. Gratulujemy sukcesu!

SZOPKA BETLEJEMSKA W OCZACH DZIECKA 18 II 2018 r. | 

29 stycznia w sali wystaw MGDK w Głogowie Małopolskim odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XXV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Szopka Betlejemska w Oczach Dziecka". Przedmiotem konkursu były szopki bożonarodzeniowe przestrzenne i na płaszczyźnie, wykonane różnymi technikami plastycznymi. Konkurs ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku napłynęła rekordowa liczba prac, aż 798, ze 131 placówek. W gronie nagrodzonych znalazła się Nicola Miąsik z klasy Ib, która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GWIAZDO ŚWIEĆ, KOLĘDO LEĆ 12 II 2018 r.

9 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 5 został rozstrzygnięty VII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Gwiazdo, świeć, kolędo, leć - ilustracja do kolędy", w którym brali udział uczniowie z naszej szkoły. Jury wyróżniło Kasię Siewierską z klasy IIIb (opiekun - p. Marta Piech-Król). Gratulujemy nagrodzonym, rodzicom i opiekunom. Dziękujemy również pozostałym uczestnikom, którzy reprezentowali naszą szkołę w tym konkursie.

MAŁY, WIELKI TALENT 30 XII 2017 r. | 

Mały, bo Lenka jest filigranową dziewczynką, uczennicą klasy IIIc naszej szkoły. Od półtora roku trenuje skoki do wody w klubie Stali Rzeszów. Wielki, bo pomimo tak krótkiego stażu w tej trudnej dyscyplinie sportu osiąga już pierwsze sukcesy. 25-26 listopada w Zatoce Sportu w Łodzi odbyła się III Edycja Grand Prix Polski w skokach do wody. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, który również dekorował medalami zawodników. W kategorii E2 dziewcząt z trampoliny 1 metr druga była Lena Rząsa, która zdobyła 84,5 punktu. 17 grudnia 2017 roku na rzeszowskim basenie ROSiR-u odbyły się kolejne zawody w skokach do wody z cyklu Grand Prix ZKS Stal Rzeszów i Memoriał im. Jerzego Szczerbatego. W kategorii E2 zacięta walka na skoki stoczyła się pomiędzy dwiema zawodniczkami. Ostatecznie tuż za zwyciężczynią uplasowała się Lena Rząsa, zdobywając srebrny medal. Lena trenuje trzy razy w tygodniu na basenie lub w sali gimnastycznej. Łączy w sobie wszystkie cechy prawdziwego sportowca. Jest wytrwała, pracowita i utalentowana. Bardzo lubiana przez koleżanki i kolegów z klasy za skromność, koleżeńskość, chęć spieszenia z pomocą. Jest wzorową uczennicą i wzorem do naśladowania.

BOMBKA BOŻONARODZENIOWA 30 XII 2017 r. | 

Jednym z konkursów związanych ze świętami Bożego Narodzenia był zorganizowany w pierwszej połowie grudnia 2017 r. przez Szkołę Podstawową nr 28 w Rzeszowie IX Międzyszkolny Konkurs Dziecięcej Twórczości Dziecięcej "BOMBKA BOŻONARODZENIOWA". Wzięli w nim udział także uczniowie klas 1-3 naszej szkoły. Spośród wysłanych prac zostały nagrodzone dwie. Nagrodę zdobyła uczennica klasy Ia, Wiktoria Sierżęga, zaś wyróżnienie - uczennica klasy IIIb, Nina Zawadzka..

POD KOLOROWYM PARASOLEM JESIENI 29 XI 2017 r.

25 listopada 2017 r. w Rzeszowskim Domu Kultury, odbył się wernisaż wystawy VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod nazwą "Pod kolorowym parasolem jesieni". Wśród osób nagrodzonych znalazła się uczennica klasy IIIa gimnazjum, Klaudia Jedziniak, która zajęła II miejsce w grupie wiekowej 14-16 lat, a praca Alicji Pizło z kl. Va została wyróżniona udziałem w wystawie pokonkursowej. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie konkursem i ilość uczestników biorących w nim udział, jest to wielki sukces naszych uczennic. Na konkurs wpłynęło 2851 prac plastycznych z 413 placówek z całej Polski. Jury zwróciło uwagę na wysoki poziom artystyczny nadesłanych prac. Cieszyła ogromna różnorodność technik, jak i różnorodność spojrzeń na temat. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy sukcesów naszym uczennicom!

JESIENIĄ GÓRY SĄ NAJSZCZERSZE 25 XI 2017 r. | 

17 listopada na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się I edycja Dnia Bieszczadzkiego "Jesienią góry są najszczersze". Imprezę organizowaną przez Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem w Cisnej objął patronatem rektor Politechniki Rzeszowskiej, prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski. Były prezentacje produktów regionalnych, spotkania z poetami, fotografami, pokazy rękodzieła i malarstwa. Podczas imprezy ogłoszono wyniki powiatowego konkursu na pracę plastyczną, fotografię i piosenkę turystyczną, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 16 w Rzeszowie. Miło nam poinformować, że w kategorii praca plastyczna uczennica kl. Ia, Alicja Wałach (opiekun: p. B. Łabuz) zdobyła wyróżnienie, zaś uczeń kl. Ib, Mikołaj Woźnicki (opiekun: B. Motyl) zajął III miejsce. Galerię prac uczniów można obejrzeć do 24 listopada na Politechnice Rzeszowskiej.

WIARYGODNA SZKOŁA 30 IX 2017 r.

Szkoła Podstawowa nr 7 w Rzeszowie jest laureatem Ogólnopolskiego Programu Wiarygodna Szkoła, co zostało potwierdzone certyfikatem. Nasza szkoła spełniła wszystkiego warunki określone w regulaminie programu, co oznacza, że zapewnia najwyższy poziom edukacyjny, wychowawczy, opiekuńczy i bezpieczeństwo uczniom.

KANGUR MATEMATYCZNY 26 VI 2017 r.

W tegorocznym Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" brało udział 95 uczniów naszej szkoły. Wyróżnienia w konkursie otrzymali uczniowie w poszczególnych kategoriach: kategoria Żaczek - Czarnik Gabriel kl.IIc (opiekun: mgr Aleksandra Krasny); kategoria Maluch - Żmuda Adam kl. IIIa (opiekun: mgr Katarzyna Wrona), Curzytek Natasza kl. IIIb (opiekun: mgr Beata Motyl), Górecka Karolina kl. IIIc (opiekun: mgr Beata Łabuz); kategoria Beniamin - Wyczawski Kacper kl. Vb (opiekun: mgr D. Krztoń), Buczek Jan kl. VIa; Głowacki Jan kl. VIb; Świeca Kacper kl. VIb (opiekun: mgr M. Jamrozy). Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

TURNIEJ W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH 15 VI 2017 r. | 

8 czerwca był szczęśliwym dniem dla naszych sportowców. W organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego turnieju dla gimnazjalistów, który rozgrywany był pod hasłem: "Duch rzeźbi umysł, duszę i ciało" reprezentacja Gimnazjum nr 13 zajęła: I miejsce w kategorii piłka nożna (w skład drużyny weszli: Michał Rozmund, Krystian Błażej, Michał Kalandyk, Filip Kłęk, Jakub Gargaś, Daniel Pietrzyk, II miejsce w kategorii tenis stołowy (Dawid Droździel, Patryk Bokota) oraz I miejsce w kategorii piłka siatkowa (Jakub Ulrych, Szymon Ulrych, Miłosz Cmoch, Wiktoria Moskal, Wiktoria Kalandyk). Gratulujemy naszym gimnazjalistom siły, uporu i wytrwałości!

OD UNII LUBELSKIEJ DO UNII EUROPEJSKIEJ 14 V 2017 r.

9 maja w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej odbył się piąty Dzień Europy. Podczas tego wydarzenia zostały wręczone nagrody laureatom wojewódzkiego konkursu historycznego "Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej" - Rzeczpospolita Obojga Narodów w XVI w. wzorem dla Europy/współczesnej Europy. Jego organizatorami byli: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Rzeszów, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy. II miejsce w tym konkursie zajął Mikołaj Sak, uczeń klasy IIIa naszego gimnazjum (opiekun: p. Radosław Sztaba). Zadaniem uczestników konkursu było napisanie pracy nt. historii państwa polsko-litewskiego w XVI w. oraz rozwiązanie testu o "złotym wieku" w dziejach Rzeczpospolitej i Unii Europejskiej. Serdecznie gratulujemy Mikołajowi i życzymy kolejnych sukcesów.

LEŚNE OPOWIEŚCI 14 V 2017 r.

Natasza Curzytek, uczennica klasy IIIb szkoły podstawowej (opiekun: p. Dorota Czernik) zdobyła wyróżnienie w zorganizowanym pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Leśne Opowieści". Finał w/w konkursu odbył się w Szkole Podstawowej im. ks. Wł. Świdra w Czarnej Sędziszowskiej 28 kwietnia. Podczas uroczystej gali Natasza otrzymała dyplom oraz nagrodę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ EKOLOGIEM 30 IV 2017 r. | 

Gabriela Wróbel, uczennica klasy IIIb szkoły podstawowej (opiekun: p. Beata Motyl) zdobyła wyróżnienie w zorganizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa XVII Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym „I ty możesz zostać ekologiem”. Gabrysia wraz z dwójką dzieci przeszła najpierw pomyślnie eliminacje wewnątrzszkolne - I etap, uzyskując w teście wysoki wynik i tym samym zakwalifikowała się do II etapu - wojewódzkiego. Natalia Costazza, uczennica klasy II b (opiekun: p. Marta Piech-Król), zajęła 3 miejsce, wykonując pracę plastyczną pn."Odnawialne źródła energii". Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 20 kwietnia w SP nr 13 w Rzeszowie. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody. W konkursie wzięło udział 513 uczniów z całego województwa.

SUKCESY W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH 29 IV 2017 r. | 

Pragniemy pochwalić się, że Jakub Ulrych i Maksymilian Filip, uczniowie kl. IIIb naszego gimnazjum, odnieśli sukces w konkursach przedmiotowych. Kuba został laureatem konkursu kuratoryjnego z biologii (opiekun: p. Małgorzata Foltman) i finalistą konkursu kuratoryjnego z chemii (opiekun: p. Irena Rzepka), a Maksymilian finalistą konkursu z geografii (opiekun: p. Karolina Krzanowska-Wienc). Poza tym Jakub Ulrych jest także finalistą Konkursu Wiedzy Technicznej w Jarosławiu, finalistą Sarzyńskiego Konkursu Chemicznego i zapalonym sportowcem - zajął II miejsce w sztafecie 4x100m w Miejskich Mistrzostwach Lekkoatletycznych oraz, razem z resztą swojej drużyny, III miejsce w rejonowym etapie Siatkarskiej Gimnazjady. Serdecznie gratulujemy Kubie i Maksowi znakomitych wyników i trzymamy kciuki, by odnosili takie sukcesy na kolejnych etapach swojej edukacji.

GIMNAZJADA W PIŁKĘ NOŻNĄ 27 IV 2017 r.

Na przełomie marca i kwietnia uczniowie klas drugich i trzecich w składzie: Michał Rozmund (kapitan), Michał Kalandyk, Jakub Gargaś, Krystian Błażej, Bartosz Gubernat, Kamil Pociask, Michał Lelek, Patryk Kostek, Daniel Pietrzyk i Szymon Litwin po czterodniowych zmaganiach zajęli 3. miejsce w Rzeszowskiej Gimnazjadzie w Piłkę Nożną. Nasi podopieczni awansowali z pierwszego miejsca w grupie i dzielnie walczyli w fazie pucharowej, plasując się tuż za Gimnzazjum Sportowym oraz Gimnazjum nr 7. W turnieju udział brało łącznie 14 szkół gimnazjalnych z Rzeszowa. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ 8 IV 2017 r.

Jakub Ulrych z klasy IIIb gimnazjum uzyskał tytuł finalisty w 16. edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej "Sapere aude" (Odważ się być mądrym). Konkurs obejmował wiedzę z przedmiotów: matematyka, chemia, fizyka, informatyka i zajęcia techniczne. Jego celem było nie tylko na wyłonienie kandydatów na studia politechniczne, ale także odkrycie młodych ludzi posiadających zarówno wiedzę, jak i umiejętności niezbędne w pracy na stanowiskach technicznych, tak bardzo deficytowych na dzisiejszym rynku pracy. Opiekę nad naszym finalistą sprawowała pani Małgorzata Dronka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ROZKOSZE ŁAMANIA GŁOWY 18 III 2017 r.

24 lutego w Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Rozkosze łamania głowy". W konkursie tym brało udział 66 uczniów szkół podstawowych, w tym 5 z naszej szkoły. Zawodnicy zmagali się z łamigłówkami logicznymi. Miło nam poinformować, że wśród laureatów są nasi uczniowie: Jan Głowacki (kl. VI b) - II miejsce, Jan Buczek (kl. VI a) - III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

GIMNAZJADA 2017 28 II 2017 r.

22 lutego w sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie odbyły się powiatowe mistrzostwa w piłce siatkowej chłopców "Gimnazjada 2017". Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Ulrych, Michał Rozmund, Michał Kalandyk, Miłosz Cmoch, Szymon Ulrych, Patryk Bokota, Bartłomiej Cieślicki, Krystian Błażej i Jakub Gargaś zajęła trzecie miejsce. Chłopcy przygotowywali się pod czujnym trenerskim okiem p.B. Budziwół. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ZIMOWE KRAJOBRAZY - BIAŁE FERIE 28 II 2017 r. | 

Zima w tym roku gościła u nas wyjątkowo długo, dzięki czemu dzieci mogły przyjrzeć się jej urokom i uwiecznić je w swoich pracach plastycznych wykonanych na wojewódzki konkurs pn. "Zimowe krajobrazy - białe ferie". Podsumowanie tego konkursu miało miejsce 25 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Rzeszowie. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły, Natalia Półchłopek z klasy IIIb szkoły podstawowej, która wykonała pracę pod opieką p. Beaty Motyl, zdobywając NAGRODĘ. Rozdanie nagród połączone było z dniem otwartym szkoły, dzięki czemu na gości czekało mnóstwo ciekawych występów i niespodzianek.

KONKURS NA OPOWIADANIE MATEMATYCZNE 17 II 2017 r. | 

16 lutego w SP nr 24 im. Rudolfa Aurigi w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień uczniom biorącym udział w Międzyszkolnym Konkursie na Opowiadanie Matematyczne. Ilość nadesłanych prac była imponująca, jury musiało zapoznać z treścią aż 110 opowiadań, a następnie wybrać z nich te najlepsze. Bardzo miło nam poinformować, że już drugi rok z rzędu wyróżnienie w tym konkursie udało się zdobyć Janowi Głowackiemu z kl. VIb. Za poprawność opowiadania odpowiadały panie: M. Grzebyk i M. Jamrozy. W przyszłym roku Janek obiecał walczyć o nagrodę, trzymamy więc za słowo.

POCZTÓWKA Z RZESZOWA 4 II 2017 r. | 

31 stycznia 2017 r. w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Pocztówka z Rzeszowa" pod hasłem "RZESZOWSKIE POMNIKI". Laureaci konkursu wraz z opiekunami wysłuchali "Ballady o Rzeszowie" w wykonaniu przedstawicielek zespołu GABCIA I PRZYJACIELE, obejrzeli prezentację multimedialną o pomniku Leopolda Lisa Kuli oraz wystawę w muzeum. Wśród laureatów znalazła się także uczennica naszej szkoły: Natalia Półchłopek z klasy III b, która wykonała pracę pod opieką p. Beaty Motyl. W konkursie wzięły udział dzieci z 26 rzeszowskich placówek (17 szkół podstawowych i 9 przedszkoli). Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i upominki, niektórzy mieli także okazję odpowiedzieć na pytania dziennikarza TVP Rzeszów.

ETNOBIZNES DLA MIESZKAŃCÓW PODKARPACIA 12 I 2017 r. | 

Na początku roku szkolnego uczniowie klas II i III szkoły podstawowej wzięli udział w projekcie edukacyjnym Etnobiznes dla mieszkańców Podkarpacia. Każdy uczestnik projektu wziął również udział w konkursie plastycznym pn. "Jak mieszkańcy wsi zdobywali kiedyś pieniądze?". Miło nam poinformować, że Dominik Wałach (wych. p. Katarzyna Wrona), uczeń klasy IIIa został wyróżniony w konkursie i 11 grudnia wziął udział w uroczystym wręczeniu nagród w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie. Dominikowi serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w następnych konkursach.

BOMBKA BOŻONARODZENIOWA 12 I 2017 r. | 

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej wzięli udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Dziecięcej Twórczości Plastycznej pod hasłem "BOMBKA BOŻONARODZENIOWA", organizowanym przez Zespół Szkół Nr 6, Szkołę Podstawową Nr 28 w Rzeszowie. Miło nam poinformować, że aż trzech uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych w konkursie. Nagrodę zdobył Dominik Wałach, uczeń klasy IIIa (opiekun: p. Katarzyna Wrona), a wyróżnienia przyznano Ninie Zawadzkiej, uczennicy klasy IIb (opiekun: p. Marta Piech-Król) i Marlence Borek, uczennicy klasy IIIa (opiekun: p. K. Wrona). Nagrodzonym dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy następnych oryginalnych pomysłów na prace plastyczne oraz wielu sukcesów w konkursach!

TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ 30 XI 2016 r.

28 listopada 2016 odbyła się II edycja Turnieju Piłki Halowej o Puchar Starosty Rzeszowskiego, organizowanego przez Centrum Szkolenia Sportowego Młodzieży "Orlik". Miło nam poinformować, że reprezentacja klas I-II naszego gimnazjum w składzie: Michał Kalandyk, Filip Kłęk, Kamil Pociask, Daniel Pietrzyk, Michał Rozmund, Jakub Gargaś, Szymon Litwin, Krystian Błażej zajęła pierwsze miejsce. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Barbara Budziwół. Gratulujemy!

SZACHY DRUŻYNOWE 26 XI 2016 r.

18 listopada 2016 r. reprezentanci naszej szkoły: Jakub Rzucidło, Michał Barłowski, Szymon Niedziałek, Patrycja Miąsik zajęli V miejsce w Rejonowej Gimnazjadzie w szachach drużynowych, która miała miejsce w Leżajsku. Gratulujemy naszym szachistom opanowania i skupienia, które przyczyniły się do ich sukcesu.

SZACHY DRUŻYNOWE 5 XI 2016 r.

27 września 2016 r. drużyna szachistów uczęszczających do Gimnazjum nr 13 w składzie: Patrycja Miąsik, Szymon Niedziałek, Michał Barłowski oraz Jakub Rzucidło wywalczyła drugie miejsce w Szachach Drużynowych Szkół Gimnazjalnych "Gimnazjada". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ŚLADAMI BOGUSŁAWA 27 X 2016 r. | 

21 października 2016 r. drużyna Gimnazjum nr 13 w składzie: Miłosz Cmoch, Michał Rozmund i Jakub Ulrych (klasa IIIb) pod opieką p. Małgorzaty Dronki zdobyła II miejsce w matematycznej grze miejskiej "Śladami BoGUSława" zorganizowanej przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Uczestnicy, zaopatrzeni w odpowiednie mapki, mieli za zadanie znaleźć wyznaczone punkty w centrum Rzeszowa w jak najkrótszym czasie oraz poprawnie rozwiązać wszystkie zadania matematyczne znajdujące się w poszczególnych punktach gry. Do rozgrywki było zakwalifikowanych 16 drużyn z województwa podkarpackiego.

MISTRZOSTWA RZESZOWA W LEKKIEJ ATLETYCE 28 IX 2016 r. | 

16 września na stadionie Resovii odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Rzeszowa w Lekkiej Atletyce Szkół Gimnazjalnych. Nasza szkoła zdobyła 3 medale. Brązowy medal w biegach na 100 m wywalczył Krystian Błażej (klasa IIIb), złoto w biegach na 1000 m Michał Rozmund (klasa IIIb), a sztafeta 4x100 m, w składzie: Jakub Ulrych, Michał Kalandyk, Michał Rozmund oraz Krystian Błażej zdobyła srebro. Gratulujemy i życzymy naszym gimnazjalistom dalszych sukcesów!

KANGUR MATEMATYCZNY 21 VI 2016 r.

W tegorocznym Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" brało udział 59 uczniów naszej szkoły. Wyróżnienia w konkursie otrzymali uczniowie w poszczególnych kategoriach: kategoria Żaczek (opiekun: mgr Beata Motyl) - Wróbel Gabriela kl.IIb; kategoria Maluch (opiekun: mgr D. Krztoń) - Domaradzka Magdalena (kl. IVb), Wyczawski Kacper (kl. IVb), Karpiuk Mateusz (kl. IVb); kategoria Beniamin (opiekun: mgr M. Jamrozy) - Świeca Kacper (kl. Vb), Głowacki Jan (kl. Vb); kategoria Kadet (opiekun: mgr M. Dronka) - Ulrych Jakub (kl. IIb gimnazjum). Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy. Rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się na uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego.

WIZYTA W RADIU RZESZÓW 17 VI 2016 r. | 

23 maja 2016 r. Bartłomiej Sanocki wraz z p. Dorotą Czernik zostali zaproszeni do Radia Rzeszów. Uczeń klasy VIa, zdobywca III miejsca w VIII Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania "Poczytam Ci" oraz nagrody specjalnej - Nagrody Dyrektora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie otrzymał także nagrodę od Polskiego Radia Rzeszów - zaproszenie na występ na antenie. Uczeń naszej szkoły z okazji Dnia Dziecka prezentował w eterze zabawne wiersze autorstwa Izabeli Mikrut.

SUKCESY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO 13 VI 2016 r.

Udział w konkursach jest zawsze instrumentem motywującym do samodzielnego pogłębiania wiedzy i rozbudzania zainteresowań. Dla nauczyciela każdy konkurs jest instrumentem, który pozwala odkrywać talenty oraz zaangażowanie uczniów w naukę danego przedmiotu. Uczniowie uczestniczący w zmaganiach konkursowych uczą się walczyć ze stresem, nabywają również umiejętność autoprezentacji. Koniec roku szkolnego jest dobrym czasem, by podsumować również konkursy językowe. 18 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego - Panda. W tym przedsięwzięciu łącznie wzięło udział 1147 uczniów startujących w sześciu kategoriach. Nasi uczniowie znaleźli się wśród najlepszych: Jan Głowacki (klasa Vb) - 5 miejsce w Polsce - uczeń uzyskał bardzo wysoki wynik i tytuł laureata, Natalia Hołówko (klasa Va) - 8 miejsce w Polsce - uczennica uzyskała wysoki wynik oraz wyróżnienie. W Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego - Albus 19 uczniów sprawdzało swoje wiadomości. Dziś otrzymaliśmy wyniki naszych młodych germanistów, które bardzo nas cieszą. Jan Głowacki ( kl. Vb), Natalia Hołówko (kl.Va) i Adam Klucznik (kl. IIIb gimnazjum) znaleźli się na podium, uzyskując maksymalną liczbę punków, Jan Buczek (kl. Va) zajął miejsce 6 - wszyscy otrzymali tytuł laureata. 13 miejsce i wyróżnienie otrzymali: Szymon Buczek (kl.Va), Jan Rozmund (kl.Va), Karina Czekaj (kl.VIb). Wśród uczniów gimnazjum miejsce 15 oraz wyróżnienie otrzymał Jakub Ulrych (kl.IIb). Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Ewelina Smolak i p. Beata Wałach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

KONKURSY PLASTYCZNE 10 VI 2016 r. | 

W kończącym się roku szkolnym czas podsumować osiagnięcia naszych uczniów w dziedzinie plastyki. W II edycji Międziszkolnego Konkursu Plastycznego "Pocztówka z Rzeszowa" pod hasłem "Rzeszowskie ulice" Daria Bator, uczennica kl. Va otrzymała wyróżnienie. W XIV edycji "Podkarpackiego Konkursu Rękodzieła Artystycznego" pod hasłem "Każde dziecko jest artystą. Wyzwaniem jest pozostać artystą, kiedy się dorośnie": 1. Julia Micał - uczennica kl. VIa otrzymała główną nagrodę. 2. Kamila Ruszel, Jadwiga Domaradzka, Julia Szopiak - uczennice kl.IVa za wspólną pracę otrzymały główną nagrodę. Wszystkimi uczennicami opiekowała się p. Monika Klucznik. Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

CZY ZNASZ JĘZYK OJCZYSTY? 1 VI 2016 r.

22 maja w Szkole Podstawowej nr 15 przy ul. Budziwojskiej w Rzeszowie odbył się międzyszkolny konkurs "Czy znasz język ojczysty?", do udziału w którym zaproszono uczniów klas piątych i szóstych. Naszą szkołę reprezentowali: Karina Czekaj (kl. VIb) oraz Miłosz Ślenzak (kl. VIa). Zmierzyli się oni z bardzo trudnym testem, obejmującym zagadnienia z zakresu ortografii, interpunkcji oraz związków frazeologicznych, z którego łącznie można było uzyskać aż 170 punktów. Miło nam poinformować, że Miłoszowi Ślenzakowi udało się wywalczyć wyróżnienie. Opiekę nad uczniem sprawowała p. M. Grzebyk. Gratulujemy!

POCZYTAM CI 1 VI 2016 r.

20 maja w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Rzeszowie odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania "Poczytam Ci". Współorganizatorami Konkursu była Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, Wydawnictwo "Dreams" oraz Radio Rzeszów. Tegoroczny konkurs poświęcony był Henrykowi Sienkiewiczowi, w związku z trwającym rokiem Sienkiewicza. Uczeń naszej szkoły, Bartłomiej Sanocki z klasy VIa zdobył III miejsce w w/w konkursie oraz nagrodę specjalną - Nagrodę Dyrektora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Opiekę nad nim sprawowała pani Dorota Czernik. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

WIOSNA W POEZJI 17 V 2016 r.

6 maja w Szkole Podstawowej nr 28 w Rzeszowie odbył się Międzyszkolny Konkurs "Wiosna w poezji", zorganizowany przez Zespół Szkół nr 6, SP nr 28 im. ppłk. Łukasza Cieplińskiego oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną Filię nr 20 w Rzeszowie. W konkursie udział wzięli uczniowie klas I - III. Przedstawicielowi naszej szkoły, Karolowi Kalandykowi, uczniowi klasy IIIb udało się zdobyć wyróżnienie. Opiekę nad nim sprawowała p. Dorota Czernik. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

KONKURS HISTORYCZNY 17 V 2016 r.

27 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs historyczny pn. "Najważniejsze bitwy w historii Polski", którego organizatorem był pan Krzysztof Korczykowski. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. We współzawodnictwie udział wzięło 22 uczniów. Największą liczbę punktów uzyskał uczeń klasy Va - Jan Buczek, II miejsce zajął Miłosz Ślenzak (klasa VIa), a III - Julian Michalski (klasa VIa). Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

KONKURS INFORMATYCZNY I TURNIEJ SPORTOWY 11 V 2016 r.

28 kwietnia reprezentacja naszego gimnazjum pod opieką p. Barbary Budziwół i p. Agnieszki Jurzysty, jak co roku, wzięła udział w Konkursie Informatycznym i Turnieju Sportowym organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Rzeszowie. Zmagania trwały kilka godzin, a nasi uczniowie wywalczyli I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej, III miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego i IV miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

LEŚNE OPOWIEŚCI 27 IV 2016 r.

Wojewódzki konkurs poetycki pn. "Leśne Opowieści" organizowała już po raz trzeci Szkoła Podstawowa w Czarnej Sędziszowskiej. Aby wziąć w nim udział, należało napisać wiersz, którego temat powinien poruszać zagadnienia przyrodnicze. Spośród nadesłanych prac jury wybrało 13 najlepszych, a ich autorzy zostali zaproszeni 27 kwietnia do finałowej rozgrywki. Zadaniem, które musieli wykonać, było wyrecytowanie swojego utworu poetyckiego. Wiersz ucznia kl. Vb, Jana Głowackiego, nie tylko znalazł się wśród trzynastu najlepszych utworów w województwie, ale również otrzymał wyróżnienie. Opiekę nad uczniem pełniła p. M. Grzebyk. Gratulujemy i życzymy dalszych owocnych prób poetyckich.

O PIÓRO FENIKSA 11 IV 2016 r.

10 kwietnia w Gimnazjum nr 10 w Rzeszowie odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu literackiego "O Pióro Feniksa". Był on przeznaczony dla uczniów klas szóstych. Z naszej szkoły do współzawodnictwa stanęli dwaj uczniowie: Mateusz Wronkowski (kl.VI b) z opowiadaniem "Kaskada łez" oraz Miłosz Ślenzak (kl. VIa) z "Historią o podróżniku Vedaaku". Poziom prac obu chłopców został zauważony i dostrzeżony przez jury. Mateusz otrzymał Grand Prix konkursu, a Miłosz zajął drugie miejsce. Za poprawność językową, stylistyczną i interpunkcyjną przesłanych na konkurs tekstów odpowiadała p. Marzena Grzebyk. Gratulujemy i życzymy chłopcom dalszego rozwijania talentów pisarskich. Pełne wyniki konkursu oraz zwycięskie prace znajdują się pod tym linkiem.

OPOWIADANIE MATEMATYCZNE 5 III 2016 r.

W listopadzie 2015 r. Szkoła Podstawowa nr 24 zorganizowała kolejną edycję konkursu na Opowiadanie Matematyczne. Do współzawodnictwa stanęło 72 uczniów ze wszystkich szkół w Rzeszowie, a w połowie lutego odbyło się jego rozstrzygnięcie. Jedno z sześciu wyróżnień przyznano Janowi Głowackiemu, uczniowi kl. Vb. Nad opowiadaniem Janek pracował pod opieką pań: M. Grzebyk i M. Jamrozy. Gratulujemy!

ZIMOWY MISTRZ ORTOGRAFII 2 III 2016 r.

4 lutego 2016 r. w Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie odbył się powiatowy konkurs Zimowy Mistrz Ortografii, w którym brali udział także uczniowie naszej szkoły. W trwającym trzy kwadranse dyktandzie szóstoklasiści: Weronika Bokota, Kacper Mytych oraz Miłosz Ślenzak sprawdzali swoje wiadomości ortograficzne z zakresu pisowni "ó" i "u". W obliczu niemałej konkurencji (dyktando było pisane przez kilkadziesiąt osób) nasi uczniowie zachowali zimną krew i dali z siebie wszystko. Miłosz i Kacper zajęli trzecie miejsce, a Weronika uplasowała się tuż za podium. Opiekę nad uczniami pełniła p. M. Grzebyk. Serdecznie gratulujemy!

ANIOŁY, ANIOŁKI, ANIOŁECZKI 15 II 2016 r.

3 lutego odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu plastycznego "Anioły, aniołki, aniołeczki... i ich ziemskie wycieczki". Patronat nad tym artystycznym przedsięwzięciem objęła Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Na konkurs wpłynęło 288 prac z 26 szkół podstawowych z Rzeszowa i okolic, a także z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie. Uczennica naszej szkoły, Daria Bator zdobyła nagrodę w kategorii prace przestrzenne. Gratulujemy!

OKNO NA ŚWIAT 14 II 2016 r.

Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie "Okno na świat (Kontynuacja). Rozwój wsparcia instytucjonalnego i społecznego świetlic środowiskowych dla najuboższych dzieci". Projekt był realizowany przez 2 lata, do grudnia 2015 roku, na terenie 4 województw. Celem projektu było prowadzenie świetlic środowiskowych Polskiego Czerwonego Krzyża dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat wywodzących się ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, pochodzących przede wszystkim z małych miejscowości i wsi. Projekt skierowany był również do dzieci i młodzieży, których rodzice ze względu na pracę nie mogli zająć się nimi w godzinach popołudniowych. Świetlice są miejscem gdzie dzieci mogą spokojnie odrobić lekcje, uczyć się języka angielskiego, zapoznać się z zasadami i wartościami reprezentowanymi przez czerwony krzyż, nauczyć pierwszej pomocy, poznać programy edukacyjne PCK, a przede wszystkim spędzić bezpiecznie czas zanim wrócą do domów.

POCZTÓWKA Z RZESZOWA 7 II 2016 r.

W II Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Pocztówka z Rzeszowa" pod hasłem "Rzeszowskie ulice" nie mogło zabraknąć prac uczniów naszej szkoły. Jedna z nich, której autorką była Daria Bator z kl. Va, otrzymała wyróżnienie. Opiekę nad uczennicą sprawowała p. Monika Klucznik.

KONKURS STROIKÓW ŚWIĄTECZNCH 20 I 2016 r. | 

Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie po raz kolejny organizowała Międzyszkolny Konkurs Stroików Świątecznych. Uczestniczyły w nim dzieci rzeszowskich szkół i przedszkoli. Wśród zwycięzców i laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Amelia Kopczyk z kl. IIIa (opiekun - pani Maria Wiktor) zajęła III miejsce, a Michał Bator z kl. IIa (opiekun - pani Katarzyna Wrona) zdobył wyróżnienie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.

KLIO 2015 15 I 2016 r.

24 listopada 2015 r. trzydziestu uczniów naszej szkoły wzięło udział w I Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Klio 2015" WIELCY POLACY. W kategorii praca plastyczna I miejsce w województwie podkarpackim zdobyła uczennica klasy Vb, Daria Bieniek. W tej samej kategorii dyplom laureata otrzymała również Julia Rząsa (klasa VIb). W kategorii pracy fotograficznej dyplom laureata uzyskała Gloria Łuka (klasa VIb). W kategorii test historyczny najlepszy wynik uzyskał uczeń klasy Va Hubert Szymborski, który zajął VI miejsce w kraju i również otrzymał dyplom laureata konkursu. Opiekunem uczniów oraz Szkolnym Organizatorem Konkursu był pan Krzysztof Korczykowski. W konkursie wzięło udział ponad 5500 uczniów z całej Polski. Patrząc na tak dużą liczbę uczestników konkursu, wyniki naszych uczniów cieszą jeszcze bardziej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

SUKCESY SPORTOWE 25 IX 2015 r. | 

Nasi gimnazjaliści osiągnęli sukcesy w "Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce" szkół gimnazjalnych organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie. W pchnięciu kulą chłopców I miejsce zajął Kamil Popek (kl. IIa), a miejsce II Jakub Rzepka (kl. IIIb). W skoku w dal chłopców II miejsce zajął Miłosz Hajduk (kl. IIIb), a miejsce III Sebastian Domino (kl. IIIa). W biegu na 100 m. chłopców na III miejscu uplasował się Krystian Błażej (kl. IIb). W innej konkurencji - biegu sztafetowym 4x100 m., reprezentacja naszego Gimnazjum (Krystian Błażej, Sebastian Domino, Michał Kalandyk, Michał Koszelnik) zajęła III miejsce. Gratulujemy osiągnięć sportowych!

FIT IN DEUTSCH 25 VI 2015 r. | 

23 czerwca na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się uroczyste wręczenie międzynarodowych świadectw z państwowego egzaminu z języka niemieckiego, na które to zostali zaproszeni uczniowie: Konrad Baszak (kl. VIa), Kornelia Hnatio (kl.VIb), Piotr Siutaj (kl.VIa) oraz Adam Klucznik (kl.IIb Gimnazjum) wraz z p. Eweliną Smolak i p. Beatą Wałach. Nasi uczniowie, zdając egzaminy na poziomie sehr gut (bardzo dobrym), sprawdzili swoje umiejętności językowe, a tym samym otrzymali certyfikaty potwierdzające ich poziom językowy.

KONKURSY MATEMATYCZNE 25 VI 2015 r.

Nasi uczniowie odnieśli sukcesy w konkursach matematycznych. Szymon Chlebowicz - uczeń klasy VIa SP został laureatem konkursu "Matematyczny As", zorganizowanego przez Społeczną Szkołę Podstawową nr 2 w Rzeszowie. Natomiast w tegorocznym konkursie Kangur Matematyczny brało udział 46 uczniów naszej szkoły. Wynik "bardzo dobry" w kategorii Maluch zajął Wyczawski Kacper z kl. IIIb SP (opiekun mgr M. Piech-Król). Wyróżnienia otrzymali: w kategorii Maluch - Głowacki Jan z kl. IVb, Świeca Kacper z kl. IVb, Rozmund Jan z kl. IVa (opiekun mgr M. Jamrozy), w kategorii Kadet - Rozmund Michał z kl. I Gim (opiekun mgr M. Dronka), a a kategorii Junior - Deręgowska Monika z kl. IIIb Gim (opiekun mgr D. Krztoń). Gratulujemy!

GIMNAZJALNE ZAWODY PIERWSZEJ POMOCY PCK 5 V 2015 r. | 

28 kwietnia w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbyły się drugie Gimnazjalne Zawody Pierwszej Pomocy PCK. Drużyna z naszej szkoły (Karolina Broda, Maciej Gacek, Monika Kut, Wiktoria Zabiegła, Walentyna Winiarska) okazała się bezkonkurencyjna! Mimo silnych i zdeterminowanych grup współzawodniczących oraz wysokiego poziomu zadań, puchar zawodów - podobnie jak w ubiegłym roku - trafił w ręce przedstawicieli "trzynastki". Oby kolejna wygrana stała się tradycją naszej szkoły!

POWIATOWY KONKURS TEATRALNY 26 III 2015 r.

26 marca uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w drugiej edycji Powiatowego Konkursu Teatralnego, organizowanego przez Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie. Członkowie szkolnego kółka teatralnego przygotowali przedstawienie pt. "Chodź na słówko", oparte na sztuce Maliny Prześlugi. Długie przygotowania zostały nagrodzone najwyższym miejscem na podium - w kategorii Mała Forma Teatralna nasi uczniowie w składzie: Urszula Rogóż, Walentyna Winiarska, Seweryn Nurczyk i Bartek Trela zajęli pierwsze miejsce. Zostali również nagrodzeni za najlepszy scenariusz. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Marzena Grzebyk. Naszym młodym aktorom gratulujemy sukcesu!

PIERZASTY ŻONKILEK 26 III 2015 r. | 

"Kurczak Święta nam zwiastuje, naszą szkołę reklamuje. Nr 5 Zespół Szkół wiedzcie jest najlepszy w całym mieście. Pierzak, ptaszek jest wesoły, bo się wywiódł z naszej szkoły." Tak brzmiało hasło reklamujące naszego kurczaka podczas konkursu w CH Plaza Rzeszów, który odbył się 21 marca br. Naszą szkołę reprezentowała drużyna: Aleksander Baran (kl. IVa), Karina Czekaj (kl.Vb), Natalia Hołówko (kl.IVa), Wiktoria Kalandyk (kl.Vb), Julia Rząsa (kl.Vb) i p. E.Smolak. Zadaniem grupy było wykonanie kurczaka różnymi technikami i materiałami plastycznymi. Aby uzyskać zamierzony efekt, uczniowie rozdzielili zadania pomiędzy siebie i wspólnie pracowali przez około 3 godz. Żeby wygrać główną nagrodę, trzeba było na stronie CH Plaza na Facebooku uzyskać najwięcej kliknięć "Lubię to". Tak też się stało, mając na koncie prawie 500 "lajków", wygraliśmy! .

SUKCESY W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH 21 II 2015 r. | 

Znakomite wyniki zanotowali nasi uczniowie w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W III etapie konkursu z geografii uczeń klasy IIIc gimnazjum - Bartosz Stój zajął 16. miejsce i uzyskał tytuł laureata (opiekun: p. Bogusław Kinal). Natomiast uczennica klasy IIIb gimnazjum - Monika Deręgowska została finalistką konkursu z biologii (opiekun: p. Małgorzata Foltman). Gratulujemy naszym uczniom wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

BOMBKI CHOINKOWE W OBRAZACH 19 XII 2014 r. | 

Miło nam poinformować, że nasi najmłodsi uczniowie odnieśli swoje pierwsze sukcesy. Michał Bator z klasy Ia (opiekun - p. Katarzyna Wrona) oraz Zuzanna Kubas z klasy Ib (opiekun - p. Beata Motyl) otrzymali wyróżnienia w IV Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Bombki choinkowe w obrazach". Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Spośród 374 prac przyznano po 3 nagrody i kilka wyróżnień w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wśród nich znalazły się dwie prace pierwszoklasistów z naszej szkoły, z czego jesteśmy bardzo dumni. Uroczyste wręczenie nagród, połączone z przedstawieniem jasełkowym, odbyło się 15 grudnia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

KIEDY MYŚLĘ OJCZYZNA 19 XI 2014 r.

"Kiedy myślę Ojczyzna..." - tak brzmiało hasło konkursu poezji patriotycznej, który odbył się 5 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Łańcucie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Aleksandra Rzepka (kl. Vb) i Szymon Buczek (kl. IVa), którzy zostali przygotowani przez p. Barbarę Buczek. Laureatem konkursu ze zdobytym II miejscem został Szymon Buczek. Gratulujemy!

SUKCESY SPORTOWE 11 X 2014 r.

Mamy październik, a nasi uczniowie już osiągnęli pierwsze sukcesy sportowe:
- Indywidualne Mistrzostwa Lekkoatletyczne Szkół Gimnazjalnych - IV miejsce (Łukasz Ślęzak, skok w dal na odległość 5,07 m.),
- Miejskie Indywidualne Biegi Przełajowe Szkół Gimnazjalnych - VI miejsce (Dominik Solecki),
- Szachy Drużynowe Szkół Gimnazjalnych - III miejsce (Adrian Miąsik, Patrycja Miąsik, Adam Klucznik, Urszula Rogóż),
- Szachy Drużynowe Szkół Podstawowych - III miejsce (Konrad Baszak, Szymon Chlebowicz, Szymon Niedziałek, Daria Woźniak).

KONKURSY JĘZYKOWE 8 VII 2014 r.

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań i radości z odniesionych sukcesów. Uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu konkursach językowych. Jednym z nich był Międzynarodowy Konkurs Student Essay Contess Buffalo Rzeszów Sister Cities. I miejsce zajął uczeń klasy IIIa Gimnazjum - Grzegorz Ciebiera. Jego praca pt.: "Buffalo - The Cultural Destination" została oceniona przez jury w USA. Nagrodą było $500 i opublikowanie eseju w lokalnej prasie. Opiekunem była pani Joanna Szpunar. Grzegorz Ciebiera zajął również III miejsce w II Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Szkołę Języków Obcych Promar pod patronatem British Council.
W ogólnopolskim konkursie "Młody Lingwista" wzięło udział 74 uczniów naszej szkoły. Laureatką konkursu z języka angielskiego została Natalia Hołówko z klasy IIIa Szkoły Podstawowej, zajmując III miejsce. Opiekunem była pani Barbara Kania. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KANGUR MATEMATYCZNY 23 VI 2014 r.

W tegorocznym konkursie "Kangur Matematyczny" brało udział 76 uczniów naszej szkoły. Wyróżnienia w konkursie otrzymują: w kateogrii "Żaczek" - Szopiak Julia z kl. IIa i Wyczawski Kacper z kl. IIb (opiekunowie: mgr K. Baran , mgr M. Piech–Król), w kategorii "Maluch" - Buczek Jan z kl. IIIa, Świeca Kacper z kl. IIIb i Głowacki Jan z kl. IIIb (opiekunowie: mgr B. Łabuz, mgr B. Motyl), w kategorii "Beniamin" - Ślęzak Michał z kl. Va i Karpiuk Bartłomiej z kl. VIb (opiekunowie: mgr M. Jamrozy, mgr D. Krztoń), w kategorii "Kadet" - Solarski Konrad z kl. Ia Gimnazjum i Deręgowska Monika z kl. IIb Gimnazjum (opiekunowie: mgr M. Dronka, mgr D. Krztoń). Gratulujemy! Rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się na uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego.

II FORUM GIMNAZJALISTY 23 VI 2014 r. | 

4 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie miało miejsce II Forum Gimnazjalisty w ramach "Szkoły promującej zdrowie". Uczniowie gimnazjów rywalizowali ze sobą w turnieju matematyczno-gastronomiczno-sportowym. Pierwsze miejsce zajęli reprezentanci naszego Gimnazjum nr 13 w składzie: Monika Solarska, Grzegorz Ciebiera, Jakub Rykiel, Joanna Pałka, Jakub Rzepka i otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy sukcesu!

BAW SIĘ RAZEM Z NAMI 5 VI 2014 r. | 

3 czerwca 2014 r. na boisku sportowym Orlik przy Szkole Podstawowej nr 25 w Rzeszowie rozegrane zostały Miejskie Igrzyska Sportowe pod nazwą "BAW SIĘ RAZEM Z NAMI", zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie. W zawodach startowało 10 ośmioosobowych drużyn, złożonych z dziewcząt i chłopców. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w siedmiu konkurencjach. Jedną z nich były strzały na bramkę, w której nasza drużyna, składająca się z uczniów klas trzecich, okazała się najlepsza. Po zsumowaniu wyników z wszystkich dyscyplin ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce i wywalczyliśmy puchar oraz brązowe medale, z czego jesteśmy bardzo dumni! Opiekunami startujących drużyn były: p. Beata Motyl oraz p. Beata Łabuz.

GIMNAZJALNE ZAWODY PIERWSZEJ POMOCY 5 VI 2014 r. | 

29 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbyły się I Gimnazjalne Zawody Pierwszej Pomocy PCK. Wzieła w nich udział 4-osobowa drużyna z naszego Gimnazjum w składzie: Joanna Pałka, Monika Solarska, Grzegorz Ciebiera i Przemysław Mach, która zajęłą I miejsce. Gratulujemy sukcesu!

LAUREACI KONKURSU MATEMATYCZNEGO 21 V 2014 r.

29 kwietna 2014 r. w SP nr 23 odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas III. Na zawody przybyli uczniowie z dwudziestu czterech rzeszowskich szkół podstawowych. Dzieci z dużym zaangażowaniem pracowały nad trzynastoma zadaniami mającymi na celu sprawdzenie myślenia matematycznego i sprawności rachunkowej. Po sprawdzeniu prac wyłoniono laureatów, wśród których znaleźli się aż trzej uczniowie naszej szkoły: I miejsce zajął Jan Głowacki, uczeń klasy III b (opiekun - p. Beata Motyl), II miejsce - Kacper Świeca, uczeń klasy III b (opiekun - p. Beata Motyl), II miejsce - Jan Buczek, uczeń klasy III a (opiekun - p. Beata Łabuz). Dzień później w tej samej szkole odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas II pn."W krainie liczb". W zawodach wzięło udział 61 uczniów z 20 szkół podstawowych Rzeszowa. Dzieci rozwiązywały zadania w formie testu, za który można było otrzymać maksymalnie 18 punktów. Uczniem, który uzyskał wyróżnienie, jest Mateusz Karpiuk z klasy II b (opiekun - p. M. Piech-Król). Serdecznie gratulujemy!

FINALISTA KONKURSU Z GEOGRAFII 10 III 2014 r.

Znamy już wyniki III etapu konkursu przedmiotowego z geografii, organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Uczeń kl. IIc naszego Gimnazjum - Bartosz Stój, uplasował się na 44 miejscu ze 189 uczestników III etapu. Zaledwie 4 punktów zabrakło Bartkowi do zdobycia tytułu laureata, obiecał jednak, że powalczy o niego za rok.

KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH 20 II 2014 r. | 

W dniu 13 lutego 2014 r. w Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie odbył się II etap Powiatowego Konkursu Nauk Przyrodniczych "ŻBIK", w którym udział wzięło 34 uczniów (17 dwuosobowych zespołów) z dwunastu szkół podstawowych z terenu powiatu rzeszowskiego. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie przygotowanych wcześniej eksperymentów z zakresu nauk przyrodniczych. Każdy zespół mógł zdobyć maksymalnie 40 punktów. Komisja konkursowa była pod ogromnym wrażeniem bardzo dobrego przygotowania merytorycznego uczestników, jak również ich sposobu prezentacji eksperymentów. Oceniane były: oryginalność pomysłu, poprawność merytoryczna, sprawność wykonania doświadczenia, współpraca w zespole oraz prezentacja wyników. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły podstawowej: Paweł Woźnicki i Maksymilian Filip (39 pkt.) z kl. VIa. Ich opiekunem była p. Agnieszka Grodecka-Nykiel. Paweł i Maks perfekcyjnie przygotowali i zaprezentowali swój eksperyment obrazujący filtrację wody. Nosił on nazwę: ZBUDUJ WŁASNĄ OCZYSZCZALNIĘ ŚCIEKÓW. Naszą szkołę reprezentowali także Jakub Urlych i Michał Rozmund, którzy zajęli IV miejsce (35 pkt.). Prezentowali oni doświadczenie - KOLORY ELEKTROLIZY. Laureatom serdecznie gratulujemy!

SUKCESY SPORTOWE 16 II 2014 r.

Osiągnięcia naszych uczniów w zawodach sportowych w I semestrze roku szkolnego 2013/2014:
- Miejskie Drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach - I miejsce
- Rejonowe Drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach - III miejsce
- Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce - skok w dal II miejsce (Jakub Ulrych), rzut piłeczką palantową II miejsce (Mateusz Przepióra)
- Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZS nr 5 - II miejsce
- Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt organizowany przez Podkarpacką Akademię Siatkówki w kategorii "trójek" - II miejsce (Anika Wojciechowska)
- Drużynowe Rzeszowskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach - II miejsce
- V Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Spożywczych - IV miejsce
- XIII Międzygimnazjalne Zawody Pływackie o Nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa i o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 11 w Rzeszowie - IV miejsce (Adam Klucznik - 50 m w stylu grzbietowym chłopców, Adrian Czech - 100 m w stylu zmiennym chłopców)

KONKURS STROIKÓW ŚWIĄTECZNYCH 11 I 2014 r. | 

Po raz kolejny odbył się Międzyszkolny Konkurs "Stroików Świątecznych", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie. W konkursie uczestniczyły rzeszowskie szkoły i przedszkola. Wzięli w nim udział również uczniowie naszej Szkoły. Jury spośród 53 stroików przyznało nagrody w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VI. Komisja w składzie: dr Anna Steliga - prodziekan Instytutu Sztuk Pięknych UR, dr Krystyna Gawron - rzeźbiarka z Wydziału Sztuk UR doceniła prace naszych uczennic. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce przyznano Gabrieli Jakubowskiej, natomiast trzecie - Julii Gracie z klasy IIb. Wychowawcą obu uczennic jest Pani Marta Piech-Król. Wychowawcy oraz uczennicom serdecznie gratulujemy sukcesu.

KALENDARZ ADWENTOWY 20 XII 2013 r. | 

12 grudnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 25 w Rzeszowie odbyło się podsumowanie Miejskiego Konkursu pod hasłem "Kalendarz Adwentowy". Patronem tegoż konkursu był pan Adam Gajdek - Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec. Uczniowie klas IV i V, uczący się języka niemieckiego, wykazali się wspaniałymi pomysłami podczas wykonywania kalendarzy. Spośród 96 prac jury wybrało kalendarze: Julii Micał, która zajęła II miejsce i Bartłomieja Sanockiego, który został laureatem III miejsca. Opiekunkami uczniów były panie: B. Wałach i E. Żuczek. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

CHOINKI W OBRAZACH 10 XII 2013 r. | 

5 grudnia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie, która objęła patronat nad tymże przedsięwzięciem, odbyło się rozstrzygnięcie III Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Choinki w obrazach" zorganizowanego przez SP nr 17 w Rzeszowie. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III i IV-VI. Spośród 330 prac w obu kategoriach wybrano 9 nagrodzonych i tyle samo wyróżnionych. Wśród laureatek znalazły się trzy uczennice naszej szkoły. W pierwszej kategorii jury przyznało nagrodę Patrycji Ziembie - uczennicy klasy Ia (opiekun - p. Maria Wiktor) oraz wyróżniło pracę Natalii Hołówko - uczennicy klasy IIIa (opiekun - p. Beata Łabuz), zaś w drugiej kategorii wiekowej nagrodę Julii Micał - uczennicy klasy IVa (opiekunowie - p. Romuald Różański i p. Ewelina Żuczek). Gratulujemy zwycięzcom, rodzicom i opiekunom. Dziękujemy również pozostałym uczestnikom, którzy reprezentowali naszą szkołę w tym konkursie.

GIMNAZJALNE SPOTKANIA TEATRALNE 23 XI 2013 r. | 

15 listopada 2013 r. w Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie odbył się Powiatowy Konkurs Teatralny pod nazwą Gimnazjalne Spotkania Teatralne. Hasłem przewodnim konkursu były słowa Erica Emmanuela Schmitta "Dojrzewanie jest to..." Nasze Gimnazjum reprezentowane było przez pięcioro młodych aktorów: Urszulę Rogóż (kl. IIb), Kamilę Budnik, Jana Kwiatkowskiego, Seweryna Nurczyka i Bartosza Trelę (kl. IIc), przygotowanych do występu przez p. M. Grzebyk. Zaprezentowali oni fragment sztuki R. Jarosza "W beczce chowany". W tytułowej beczce rodzice postanowili wychować i schować przed wszechobecnym złem swego syna. Dorastanie w izolacji nie tylko od problemów, ale i od słońca oraz świata, uczyniło z chłopca marionetkę, niewiedzącą jak poradzić sobie w różnych życiowych sytuacjach. Inscenizacja, będąca równocześnie realizacją projektu gimnazjalnego "Jak przygotować przedstawienie teatralne?", przyniosła naszym uczniom II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

POD KOLOROWYM PARASOLEM JESIENI 18 X 2013 r. | 

Z wielką radością informujemy, że w podkarpackim konkursie plastycznym "Pod kolorowym parasolem jesieni", organizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury, wyróżnienie za pracę plastyczną zdobyła uczennica klasy IIIb Szkoły Podstawowej Joanna Sapuła. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZACHACH 17 X 2013 r. | 

08 października 2013 r. odbyły się Drużynowe Rzeszowskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach. Miło nam poinformować, że reprezentacja naszej Szkoły Podstawowej w składzie: Patrycja Miąsik, Bartłomiej Karpiuk, Konrad Baszak, Szymon Chlebowicz wygrała rywalizację, deklasując swoich przeciwników. Gimnazjaliści również godnie reprezentowali naszą szkołę, zajmując w rywalizacji wysokie, drugie miejsce. Skład wicemistrzowskiej drużyny: Urszula Rogóż, Adam Klucznik, Sebastian Nawój, Adrian Miąsik. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LEKKIEJ ATLETYCE 17 X 2013 r. | 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce, które odbyły się końcem września na stadionie Resovi, okazały się dla nas bardzo udane. Dwóch uczniów wróciło z nich ze srebrnymi medalami: Jakub Urlych w skoku w dal (4,28m) i Mateusz Przepióra w rzucie piłeczką palantową (50,5m). Życzymy równie udanych startów w kolejnych zmaganiach.

LAUREAT KONKURSU Z FIZYKI 17 VI 2013 r.

Uczeń naszego Gimnazjum Michał Kruk zajął I miejsce i uzyskał tytuł laureata konkursu przedmiotowego z fizyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Opiekunem naukowym ucznia była pani Agnieszka Jurzysta. Podsumowanie konkursów przedmiotowych z Podkarpackim Kuratorem Oświaty panem Jackiem Wojtasem odbyło się 13 czerwca 2013 r.                                                               - WIĘCEJ -

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA 17 VI 2013 r. | 

28 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. A. Mickiewicza w Rzeszowie odbył się V Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania "Poczytam Ci". Wzięli w nim udział zwycięzcy etapu szkolnego w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III - Szymon Buczek, uczeń klasy IIa; kl. IV-VI - Julia Dronka, uczennica klasy Va, pod opieką p. Doroty Czernik. Konkurs zorganizowany został przez SP Nr 1 w Rzeszowie, Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie oraz Wydawnictwo "Dreams" i Radio Rzeszów. Szymon Buczek w w/w konkursie otrzymał Nagrodę Dyrektora. Julia Dronka zdobyła III miejsce i reprezentowała naszą szkołę na antenie Radia Rzeszów czytając wiersze na Dzień Dziecka. Gratulujemy!

KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ 1 V 2013 r.

Julia Dronka i Paweł Woźnicki z kl. Va zajeli 3 miejce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w kategorii zespoły, który odbył się 27 kwietnia 2013 r. W konkursie zmierzyły się zespoły i soliści szkół podstawowych z całego Podkarpacia. Nasi uczniowie zaśpiewali piosenkę "Dear Liza, dear Henry". Oprawę muzyczną zapewniał pan Dominik Maziarz, a opiekunem zespołu była pani Anna Wierzoch.

ŚWIAT POEZJI JULIANA TUWIMA 1 V 2013 r.

Rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima. W kwietniu uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Świat poezji Juliana Tuwima", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 w Rzeszowie. W etapie szkolnym, w którym wzięło udział 27 dzieci, komisja wyłoniła uczniów do finału konkursu. Odbył się on 12 kwietnia na małej scenie Teatru "Maska" w Rzeszowie. Swoje aktorskie zdolności zaprezentowali: Szymek Buczek, kl.IIa - "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci", Natalka Pyrć, kl.IIb - "Pstryk", Bartek Sanocki, kl.IIIa - "Okulary". Młodzi artyści, pomimo tremy, wypadli znakomicie. Życzymy im dalszych sukcesów!

ZRÓB COŚ Z NICZEGO 24 IV 2013 r.

Miło nam poinformować, że uczeń kl. Vb, Bartłomiej Karpiuk zwyciężył w XII Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym pod hasłem: "ZRÓB COŚ Z NICZEGO I GRAJ Z KOLEGĄ - ZAMIAST ŚMIECI GRA DLA DZIECI". Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół w Rudnej Wielkiej, Wójt Gminy Świlcza, Gminne Centrum Kultury w Świlczy z siedzibą w Trzcianie. Zadaniem uczestników było wykonanie edukacyjnej gry planszowej o tematyce ekologicznej, z odpadów – surowców wtórnych i materiałów naturalnych. Na konkurs wpłynęło 50 prac. Jury oceniało: pomysł na grę, estetykę wykonania planszy i pionków, technikę i stopień skomplikowania gry, przejrzystość zasad i treść instrukcji. Praca Bartka okazała się najlepsza, wyróżnienie otrzymała również Maria Czarnik (kl. Va). Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na ekologicznej niwie!

GIMNAZJALIŚCI W ROLI JURORÓW 14 IV 2013 r.

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim konkursie filmowym: "Zostań jurorem". W poprzednich edycjach wyróżnienia w finale zdobyły: Wiktoria Budzisz (2011) i Dominika Kubicz (2012). W tym roku zwycięzcami finału zostali: Grzegorz Ciebiera (klasa IIa gimnazjum) i Wiktoria Budzisz (klasa IIIb gimnazjum). Otrzymali symboliczne bilety do Zlinu (Czechy), gdzie wezmą udział w pracach jury Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży. Uczniów przygotowały do konkursu p. Agnieszka Pittner i p. Ewa Fąfara.

FESTIWAL BIEGÓW 13 IV 2013 r.

6 kwietnia już po raz drugi liczna reprezentacja Zespołu Szkół nr 5 wzięła udział w Festiwalu Biegów na rzeszowskim rynku, zorganizowanym przez Instytut Studiów Wschodnich. W dziewięciu biegach brała udział rzesza dzieci i młodzieży z dobrą kondycją i pasją ruchu. Kiepska pogoda w niczym nie przeszkodziła młodym sportowcom, którzy z uśmiechem na twarzy pokonali dystans 1000 metrów, udowadniając tym samym, że bieganie jest nie tylko zdrowe i wciągające, ale także doskonale poprawia humor. Miło nam poinformować, że swoją kategorię wiekową wygrał nasz uczeń - Dominik Solecki, który na trasie był bezkonkurencyjny i nie dał szans rywalom! Dominik bardzo cieszył się z wygranej, gdyż, jak sam później przyznał, nie biega zbyt często i chciał tylko spróbować swoich sił. Sama wygrana była dla niego dużą niespodzianką, choć, co podkreślił, mimo sporej rywalizacji, już od początku miał dużą przewagę nad resztą uczestników. Nasz zwycięzca uważa, że każdy powinien próbować swoich sił, chociażby dla samego siebie. Wśród innych uczestników pojawiły się również pozytywne opinie. Serdecznie gratulujemy Dominikowi i życzymy dalszych sukcesów!

MIĘDZYSZKOLNY DRUŻYNOWY KONKURS WIEDZY 9 III 2013 r.

1 marca w Zespole Szkół nr 4 w Rzeszowie odbył się II etap II Międzyszkolnego Drużynowego Konkursu Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. W finale wzięli udział przedstawiciele klas I z Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 14 oraz naszego Gimnazjum nr 13 - Monika Deręgowska, Monika Kut oraz Wiktoria Zabiegła pod opieką p. Joanny Korab. W I etapie uczennice przygotowały prezentację: "Dlaczego warto zwiedzić Szkocję?". Głównym celem konkursu było zainteresowanie uczniów wiedzą o krajach anglojęzycznych oraz propagowanie wykorzystywania technologii komputerowej w nauce języków obcych. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania z zakresu historii, geografii i kultury, rozpoznawali utwory muzyczne, filmy oraz zdjęcia prezentujące znane postacie i miejsca. Ostatecznie w finale konkursu reprezentacja naszej szkoły zajęła 2 miejsce. Gratulujemy!

KONKURS „BOMBKA BOŻONARODZENIOWA” 9 I 2013 r. | 

20 grudnia w Zespole Szkół Nr 6 w Rzeszowie został rozstrzygnięty IV Międzyszkolny Konkurs Twórczości Plastycznej "Bombka Bożonarodzeniowa", w którym brali udział uczniowie z naszej szkoły. Spośród 127 prac z 14 rzeszowskich szkół 8 zostało nagrodzonych. Wśród laureatek znalazły się dwie nasze uczennice. Jury przyznało nagrodę Kamili Ostrowskiej, uczennicy klasy IIb (opiekun - p. Beata Motyl) oraz wyróżniło pracę Julii Graty uczennicy klasy Ib (opiekun - p. Marta Piech-Król). Gratulujemy zwycięzcom, rodzicom i opiekunom. Dziękujemy również pozostałym uczestnikom, którzy reprezentowali naszą szkołę w tym konkursie.

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK POLSKICH 16 XII 2012 r.

12 grudnia w Szkole Podstawowej nr 17 w Rzeszowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Polskich. W konkursie tym wzięły udział solistki z naszej szkoły: Ewa Jaworska (kl. Ia), Adrianna Siewierska (kl. IIb), Julia Dronka (kl. Va), Klaudia Kubas (kl. Vb). Uczennice zostały przygotowane do konkursu przez p. Dominika Maziarza i p. Barbarę Buczek. Mimo ogromnej konkurencji i bardzo wysokiego poziomu prezentowanego przez uczestników konkursu, jury tworzone przez wysokiej klasy muzyków wyłoniło zwycięzców, którymi zostały nasze uczennice: E. Jaworska (I miejsce), A. Siewierska (III miejsce), J. Dronka (wyróżnienie), K. Kubas (wyróżnienie). Gratulujemy zwycięzcom, życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy rodzicom za współpracę.

DOBRANOCKI Z DAWNYCH LAT 7 XII 2012 r.

6 grudnia to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci, a szczególnie dla Patryka Gieronia (ucznia klasy Ia) - laureata nagrody specjalnej w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Dobranocki z dawnych lat", zorganizowanym przez Muzeum Dobranocek zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Patryk wraz z opiekunem, p. E. Żuczek, został zaproszony na uroczysty wernisaż wystawy prac, podczas którego odbyło się wręczenie nagród. Na finalistów czekało także wiele atrakcji, takich jak: spotkanie z Mikołajem, warsztaty plastyczne, "Dobranockowa olimpiada" czy projekcja wieczorynek pt. "Jacek i Agatka", "Pingwin Pik Pok", "Przygody kota Filemona". Gratulujemy Patrykowi, a także zachęcamy do obejrzenia wszystkich prac z tego konkursu na stronie internetowej Muzeum Dobranocek.

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA 22 VI 2012 r.

Kolejny sukces naszych uczennic ze świetlicy szkolnej, które brały udział w konkursie plastycznym pt. "Piękna nasza Polska cała" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 25 w Rzeszowie. Spośród 79 prac, jury przyznało 3 nagrody i 6 wyróżnień. Jedną nagrodę otrzymała Natalia Hołówko z klasy Ia, a wyróżnienie - Patrycja Dudek z klasy IIIb. Gratulujemy !!!

KONKURS MATEMATYCZNO-FIZYCZNY 27 V 2012 r.

Michał Kruk - uczeń klasy IIb Gimnazjum - został laureatem V Międzypowiatowego Konkursu Matematyczno-Fizycznego 2011/2012, organizowanego przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie. Konkurs składał się z dwóch etapów i polegał na rozwiązywaniu zadań z matematyki i fizyki. Finał konkursu odbył się 22 marca 2012 r. w Nowej Sarzynie. Michał Kruk w nagrodę otrzymał pamiątkowy dyplom i atrakcyjne nagrody rzeczowe od organizatorów. Ucznia do konkursu przygotowały panie: Małgorzata Dronka (matematyka) i Agnieszka Jurzysta (fizyka).

KUKIEŁKI, MARIONETKI, PACYNKI 7 V 2012 r.

20 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3 odbyło się rozstrzygnięcie I Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Kukiełki, Marionetki, Pacynki". Patronat nad tymże przedsięwzięciem objął Teatr "Maska". Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas I-III i polegał na wykonaniu lalki teatralnej w jednej z trzech technik animacji (kukła, marionetka bądź pacynka), przedstawiającej wybraną postać z baśni "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Spośród 112 prac wybrano 6 nagród i 6 wyróżenień. Jedno z nich otrzymała nasza uczennica Klaudia Jedziniak. Gratulujemy! A w połowie lipca zachęcamy do obejrzenia wszystkich kukiełek, pacynek oraz marionetek z tego konkursu w Teatrze Maska.

ZRÓB COŚ Z NICZEGO 2 V 2012 r. | 

19 kwietnia w Zespole Szkół w Rudnej Wielkiej odbyło się uroczyste podsumowanie XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego "Zrób coś z niczego i baw się kolego - zamiast śmieci zabawka dla dzieci". Celem konkursu było m.in. pobudzanie wyobraźni i wrażliwości oraz twórczej aktywności uczniów, wzbogacenie doświadczeń plastycznych dzieci, uwrażliwianie na problem zanieczyszczenia środowiska. Uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wykonali zabawki z odpadów - surowców wtórnych typu: opakowania plastikowe i aluminiowe, papier, kartony po napojach, elementy metalowe, sznurek, butelki PET, itp. W konkursie techniczno-literackim Karolina Puczkowska zajęła III miejsce, wyróżniony został także Jakub Ulrych. Gratulujemy!

WIEM CO JEM 2 V 2012 r.

17 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 5 w Rzeszowie odbył się konkurs wiedzy "Wiem co jem",w którym wzięli udział: Dawid Marszał (uczeń IV klasy, opiekun p. Agnieszka Grodecka-Nykiel) oraz Monika Deręgowska (uczennica VI klasy, opiekun p. Małgorzata Foltman). Celem konkursu było kształtowanie wśród dzieci właściwych nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia, a także propagowanie wiedzy dotyczącej zasad zdrowego odżywiania. Miło nam poinformować, że zwycięzcą konkursu okazał się Dawid, a miejsce drugie zajęła Monika. Gratulujemy!

MIĘDZYSZKOLNY DRUŻYNOWY KONKURS WIEDZY 15 IV 2012 r.

24 lutego w Zespole Szkół nr 4 w Rzeszowie odbył się II etap I Międzyszkolnego Drużynowego Konkursu Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. W finale wzięli udział przedstawiciele Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 14 oraz uczniowie klasy I naszego Gimnazjum nr 13 - Wiktoria Banaś, Monika Solarska oraz Grzegorz Ciebiera pod opieką p. Joanny Korab. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów krajami obcojęzycznymi oraz propagowanie wykorzystywania technologii komputerowej w nauce języków obcych. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania z zakresu historii, geografii i kultury, rozpoznawali utwory muzyczne, filmy oraz zdjęcia prezentujące znane postacie i miejsca. Ostatecznie w finale konkursu reprezentacja naszej szkoły zajęła 3 miejsce.

NASI NAJLEPSI 19 II 2012 r.

Mamy przyjemność zaprezentować najlepszych uczniów Gimnazjum. Osiągnęli oni najwyższe średnie w swoich klasach w I semestrze roku szkolnego 2011/2012. W tym gronie znaleźli się: Monika Solarska i Grzegorz Ciebiera (kl. Ia), Daria Urzędowska i Aleksandra Wróbel (kl. Ib), Grzegorz Ziobro (kl. IIa), Izabela Wróbel (kl. IIb), Jessica Sieńko (kl. IIIa), Katarzyna Bogusz (kl. IIIb). Gratulujemy i życzymy równie wysokich wyników w nauce na koniec roku szkolnego.

KONKURS INFORMATYCZNO-SPORTOWY 8 II 2012 r.

26 stycznia uczniowie z klas IIIa, IIIb i IIa wzięli udział w finale VII edycji Konkursu Informatyczno-Sportowego pod hasłem "Ruch rzeźbi duszę, umysł i ciało", który odbył się w Zespole Szkół Technicznych w Rzeszowie pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Jego celem było propagowanie wśród młodzieży szkolnej zdrowego stylu życia oraz pogłębianie wiedzy informatycznej. Konkurs dzielił się na 3 części: informatyczną, turniej piłki nożnej, turniej tenisa stołowego. Licząca 10 osób reprezentacja Gimnazjum nr 13 w Rzeszowie (M. Szalacha, Ł. Gaj, S. Gubernat, D. Litwin, D. Opaliński, D. Kruk, K. Borcz, B. Le, K. Pączek, G. Ziobro) zakończyła zmagania na III miejscu. Znakomity wynik osiągnęli zwłaszcza uczniowie uczestniczący w turnieju tenisa stołowego. M. Szalacha i Ł. Gaj zwyciężyli we wszystkich swoich pojedynkach poza finałowym i zajęli ostatecznie miejsce II. Gratulujemy!

FINALISTA KONKURSU Z FIZYKI 5 II 2012 r.

Znamy już wszystkie wyniki konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie dla uczniów gimnazjów. Jeden z naszych uczniów - Michał Kruk (klasa IIb) znalazł się w gronie finalistów konkursu z fizyki. W III etapie uzyskał wysoki wynik 37,5 pkt na 50 możliwych do zdobycia. Michał został również zakwalifikowany do II etapu Konkursu Matematyczno-Fizycznego "MAT-FIZ". Gratulujemy! Naszego finalistę do konkursów przygotowywały: p. A. Jurzysta (fizyka) i p. M. Dronka (matematyka).

BOMBKA BOŻONARODZENIOWA 13 I 2012 r.

Tuż przed świętami w Zespole Szkół Nr 6 w Rzeszowie został rozstrzygnięty III Międzyszkolny Konkurs Twórczości Plastycznej "Bombka bożonarodzeniowa", w którym to wzięły udział uczennice z naszej świetlicy. Spośród 155 prac z 15 rzeszowskich szkół 11 zostało nagrodzonych. Wśród autorek wyróżnionych prac znalazły się dwie nasze uczennice Klaudia Jedziniak z kl. IIIa (na zdjęciu) i Patrycja Dudek z klasy IIIb. Gratulujemy!

KARTKA ŚWIĄTECZNA 19 XII 2011 r.

10 grudnia w Osiedlowym Domu Kultury "Gwarek" w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem "Kartka Świąteczna", w którym to uczniowie z naszej świetlicy chętnie wzięli udział (23 prace ze szkoły). Z 330 nadesłanych prac komisja wyłoniła 16 najlepszych w 3 kategoriach wiekowych. Jury konkursu przyznało 10 nagród i 6 wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazła się nasza uczennica Klaudia Jedziniak z klasy IIIa (na zdjęciu). Gratulujemy!

ZŁOTA POLSKA JESIEŃ 9 XII 2011 r.

23 listopada w Szkole Podstawowej Nr 17 odbyło się uroczyste podsumowanie XI edycji międzyświetlicowego konkursu plastycznego pod hasłem "Złota polska jesień". W konkursie wzięli udział przedstawiciele 18 szkół z Rzeszowa i okolic. Prace zostały przygotowane przez 197 uczniów z klas 0-IV i były oceniane na pięciu poziomach wiekowych. Jury konkursu przyznało 6 nagród i 14 wyróżnień. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się dwie nasze uczennice: Kinga Dopart z klasy II ( nagroda) i Weronika Ladzińska z klasy III ( wyróżnienie).

BEZPIECZNE WAKACJE 19 XI 2011 r.

9 listopada w rzeszowskim Ratuszu odbyło się rozstrzygnięcie miejskiego etapu konkursu plastycznego "Bezpieczne wakacje" organizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Z 431 nadesłanych prac komisja wyłoniła 18 najlepszych w 3 kategoriach wiekowych. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W kategorii wiekowej 10-12 lat II miejsce zajęła Monika Deręgowska, natomiast w kategorii wiekowej 13-15 lat miejsce I zajęła Monika Solarska (na zdjęciu), a miejsce III Jakub Czekaj. Nagrody laureatom konkursu wręczali: Pełnomocnik Prezydenta ds. Oświaty Henryk Wolicki oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie podinspektor Bogusław Kania. Jedną z nagród była możliwość zwiedzenia rzeszowskiej trasy podziemnej. Prace nagrodzonych uczniów zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego konkursu. Gratulujemy!

RZESZÓW - MOJE MIASTO 20 VI 2011 r.

Dnia 10 V 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 16 oraz Szkole Podstawowej nr 17 odbył się V Konkurs Wiedzy o Rzeszowie "Rzeszów - Moje Miasto". Był to konkurs zorganizowany dla uczniów klas I-III oraz IV-VI rzeszowskich szkół pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa, PTTK oddział Rzeszów i Kina "Helios". W bieżącym roku wzięło w nim udział 96 dzieci. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający wiedzę o Rzeszowie oraz redagowali wypowiedź pisemną na wskazany temat. Wśród laureatów konkursu znaleźli się także nasi uczniowie: Maria Czarnik z klasy IIIa oraz Bartłomiej Karpiuk z klasy IIIb. Wyróżnieni 8 VI 2011 r. spotkali się w rzeszowskim Ratuszu na rozdaniu dyplomów i nagród. Dodatkową atrakcją przewidzianą dla wszystkich laureatów, ich rodziców i opiekunów było zwiedzanie wraz z przewodnikiem rzeszowskich podziemi. Dzięki temu dzieci mogły skonfrontować swoje wiadomości i zgłębiać dalej swoją wiedzę o Rzeszowie. Serdecznie im gratulujemy!

SUKCESY W KONKURSACH MATEMATYCZNYCH 19 VI 2011 r.

1 czerwca w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "As matematyczny" dla uczniów rzeszowskich szkół podstawowych. Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły - Sebastian Nawój z klasy VIb. Znamy już także wyniki internetowego konkursu "Matematyka wierszem i kreską pisana". W kategorii "Zadania matematyczne" zwyciężył Jakub Czekaj z kl. VIa. Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 27 w Rzeszowie oraz Podkarpacki Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

PRZEGLĄD ZESPOŁÓW CHEERLEADERS 2 IV 2011 r. | 

W sobotę 19 marca odbył się X Rzeszowski Przegląd Zespołów Tanecznych Cheerleaders. Po zaciekłej rywalizacji nasz zespół - Season od Girls wywalczył II miejsce. Występ Łukasza Ślęzaka przypomniał wszystkim o tym, że na początku nie był to sport jedynie dla dziewcząt, ale także dla chłopców. Oprócz medali i dyplomu jedna z dziewcząt z naszego zespołu - Martyna Litwin, została wyróżniona pucharem dla najsympatyczniejzej cheerleaderki w kategorii szkół podstawowych. Przeprowadzony został także wywiad z Walentyną Winiarską, a jego fragment pokazano tego samego dnia wieczorem na kanale TVP Rzeszów. W poniedziałek, 21 marca, o konkursie napisała gazeta Super Nowości. Gratulujemy sukcesu naszemu zespołowi i czekamy na kolejne, znakomite występy!

BIG BEN 9 III 2011 r.

17 lutego odbył się I etap Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego BIG BEN dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 131 uczniów z 11 rzeszowskich szkół. Eliminacje polegały na rozwiązaniu testu leksykalno-gramatycznego. Do II etapu, który odbędzie się 18 marca, zakwalifikowała się nasza uczennica Karina Syzdek (kl. VIa) zajmując II miejsce. Organizatorem konkursu jest Gimnazjum nr 6 im. Kazimierza Wielkiego w Rzeszowie. Karina zdobyła również tytuł laureatki konkursu języka angielskiego dla szkoły podstawowej organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy!

ROZŚPIEWANA FANTAZJA 30 XI 2010 r. | 

18 listopada w Hali Podpromie odbył się I Rzeszowski Festiwal Piosenki dla Dzieci "Rozśpiewana Fantazja". Spośród sześćdziesięciorga dzieci, które wzięły udział w przesłuchaniach konkursowych, jury specjalnie wyróżniło pięcioro. Wśród nich znalazła się także uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 w Rzeszowie, Kamila Krupa. Wyróżnione dzieci zostały zaproszone na specjalne warsztaty wokalne oraz do udziału w nagraniu płyty pt. "Waldemar Wywrocki Dzieciom" - cz. II. Sukces uczennicy klasy Va jest tym większy, że tego samego dnia w naszej szkole odbywała się wieczornica z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, którą Kamila również uświetniała swym śpiewem. W ogromnym pośpiechu, prosząc organizatorów o możliwość wcześniejszego występu, a następnie walcząc z ulicznymi korkami, utalentowanej wokalistce udało się wszędzie dotrzeć na czas. Gratulujemy Kamili ogromnego sukcesu i życzymy dalszych wygranych!

NAJPIĘKNIEJSZA KAPLICZKA MOJEGO OSIEDLA 20 X 2010 r.

18 października w teatrze Maska, odbyło się podsumowanie interdyscyplinarnego konkursu pt. "Najpiękniejsza kapliczka mojego osiedla". Jego celem było rozbudzenie zainteresowania i poszerzenie wiedzy uczniów na temat historii regionu i dziejów najbliższej okolicy. Konkurs był organizowany przez Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Kurię Diecezjalną w Rzeszowie oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Wśród 10-ciu laureatów konkursu było trzech uczniów naszej szkoły: uczennica kl. IIIb Klaudia Kubas, uczeń kl. III Dominik Przepióra, uczennica kl. VIa Urszula Partyka a szczególne wyróżnienie przyznano uczennicy kl. VIa Monice Solarskiej. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej JE Ksiądz Biskup Kazimierz Górny, JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Stanisław Uliasz oraz Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie Jacek Wojtas.

 

POCZYTAM CI 21 V 2010 r.

W dniu 20 maja w Szkole Podstawowej Nr 1 im. A. Mickiewicza w Rzeszowie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania "Poczytam Ci". Wziął w nim udział zwycięzca etapu szkolnego - Szymon Sanocki (kl. IIIa S.P.) pod opieką p. Doroty Czernik. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rzeszowie we współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie. Patronat medialny nad konkursem sprawowało Radio Rzeszów. Szymon Sanocki zdobył I miejsce otrzymując dyplom oraz nagrody rzeczowe. Nasz uczeń wystąpi także w dniu 1 czerwca na antenie Radia Rzeszów czytając bajki dla dzieci.

MŁODY MATEMATYK 30 IV 2010 r.

W dniu 24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 12 w Rzeszowie odbył się finał VIII Rzeszowskiego Konkursu Matematycznego "Młody Matematyk". Wziął w nim udział zwycięzca etapu szkolnego, uczeń klas VIa Szkoły Podstawowej - Kamil Pączek, pod opieką p. Jolanty Więch. Konkurs zorganizował Podkarpacki Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Uczestnicy finału mieli do rozwiązania 4 zadania matematyczne w czasie 60 minut. Nasz uczeń zdobywając 7 punktów na 16 uplasował się na 34 miejscu (spośród 109 uczestników finału).

WRĘCZENIE LISTÓW GRATULACYJNYCH 26 IV 2010 r.

21 kwietnia, w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, odbyło się oficjalne wręczenie listów gratulacyjnych dla laureatów konkursów przedmiotowych. W uroczystości wziął udział Dyrektor Zespołu Szkół nr 5, Pan Piotr Kłęk oraz nasz laureat konkursu biologicznego - Marcin Sikora. Podkarpacki Kurator Oświaty złożył rodzicom, dyrektorom szkół, opiekunom i uczniom gratulacje oraz życzenia nieustającej motywacji do pracy i dalszych spektakularnych sukcesów.

LAUREACI KONKURSÓW 4 III 2010 r.

Znamy zwycięzców konkursów przedmiotowych i interdyscyplinarnych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W gronie laureatów znalazło się dwóch naszych uczniów. Gratulujemy!

Marcin Sikora (kl. IIIb Gim.)
laureat konkursu biologicznego
opiekun: p. Małgorzata Foltman
Kamil Pączek (kl. VIa S.P.)
laureat konkursu matematyczno-przyrodniczego
opiekunowie: p. Małgorzata Jamrozy, p. Małgorzata Foltman,
p. Jolanta Więch

BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA I SZKOŁY 27 XI 2009 r.

27 listopada 2009 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Bezpieczna droga do przedszkola i szkoły”. W konkursie wzięło udział 35 przedszkoli i szkół podstawowych m. Rzeszowa, które nadesłały 335 prac.

Komisja, w skład której weszli przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, Polskiego Związku Motorowego, Okręgowej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz nauczyciele plastyki i wychowania komunikacyjnego Młodzieżowego Domu Kultury, przyznała nagrodę uczennicy klasy Va - Monice Solarskiej i wyróżnienie Jakubowi Czekajowi z klasy Va. Praca Jadwigi Bator z klasy Vb wzięła udział w wystawie pokonkursowej.

W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli: Henryk Wolicki - Zastępca Prezydenta m. Rzeszowa, Zbigniew Bury - Dyrektor Wydziału Edukacji m. Rzeszowa, Piotr Wójcikiewicz – Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Bogusław Tomczak - dyrektor MDK.

RZESZÓW I JEGO MIASTA PARTNERSKIE 24 XI 2009 r.

24 listopada 2009 roku, w Zespole Szkół Muzycznych nr 2, im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie odbyła się uroczysta Gala Finałowa I-go Międzyszkolnego Konkursu „Rzeszów i jego miasta partnerskie”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jego głównym celem była promocja kultury i sztuki miast partnerskich wśród dzieci i młodzieży miasta Rzeszowa. Konkurs był przeprowadzony w następujących kategoriach: praca plastyczna, prezentacja utworu muzycznego, recytacja utworu literackiego. Uczennica naszej szkoły Monika Warzybok zajęła II miejsce w kategorii praca plastyczna.

Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Honorowy Konsul Słowacji, Honorowy Konsul Niemiec, Honorowy Konsul Ukrainy, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Prezydent Miasta Rzeszowa. Pomysłodawcą konkursu był Artur Berłowski – Radny Miasta Rzeszowa, a organizatorami: Gimnazjum nr 12, im. Świętej Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Szkoła Podstawowa nr 5, im. 27 Pułku Piechoty w Rzeszowie, Zespół Szkół Muzycznych nr 2, im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie, Zespół Szkół nr 4 w Rzeszowie oraz Zespół Szkół nr 5 w Rzeszowie.Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 11 w Rzeszowie; ul.Beskidzka 5, 35-083 Rzeszów; tel: (0-17) 748 3840

statystyka