Projekt "RZESZÓW - MOJE MIASTO, MOJE MIEJSCE" realizowany był pod koniec roku 2005. Głównymi jego założeniami było popularyzowanie osiągnięć dzieci i młodzieży, rozwijanie aktywności twórczej w dziedzinie fotografii oraz zaangażowanie młodych ludzi w rozwój sztuki współczesnej, a także promowanie regionu podkarpackiego - w szczególności stolicy województwa podkarpackiego - miasta Rzeszowa.

Projekt składał się z sześciu etapów:

• Etap I obejmował wybór uczestników, którzy reprezentować mieli daną placówkę (szkołę, dom kultury, uniwersytet) podczas realizacji projektu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas szkoły podstawowej jak i gimnazjum:

• SZKOŁA PODSTAWOWA:
          Maja Bojda
          Anna Niedziałek
          Filip Niedziałek
          Mateusz Pałac
          Kamil Pietrucha
          Kaja Tronina-Błażej
          Agnieszka Wilczyńska
    • GIMNAZJUM:
          Andrzej Grzebyk
          Monika Gubernat
          Jarosław Kalandyk

• Opiekunami młodych fotografów byli: p. Anna Walas, p. Piotr Wałach oraz p. Paweł Baran.

• Etap II obejmował przeprowadzenie warsztatów fotograficznych, które odbywały się w budynkach Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Poniżej kilka zdjęć z przeprowadzonych zajęć

• Etap III obejmował wykonanie zdjęć przez uczestników projektu. Każdy z naszych reprezentantów otrzymał aparat i ... ruszyliśmy w plener

• Etap IV należał już do pracowników Galerii. To oni po zebraniu wykonanych przez nas klisz podjęli się ich wywołania, a następnie wykonania odbitek.

• Etap V - Chwila prawdy ... Kolejna wizyta w murach Galerii. Tym razem oglądaliśmy wyniki naszych prac i wspólnie wybraliśmy te, które były warte pokazania szerszej publiczności.

• Etap VI - Oczekiwany przez wszystkich wernisaż i podsumowanie projektu. Wernisaż odbył się dnia 27.12.2005 roku. Na wernisażu oprócz uczestników projektu (uczniowie szkół podstawowych, średnich, gimnazjum oraz studentów) spotkaliśmy przedstawicieli władz miejskich, którzy pochlebnie wypowiadali się na temat prezentowanych prac. Na wernisażu był również obecny dyrektor naszej szkoły p.Ludwik Berny. Wernisaż spotkał się z niebywale ciepłym przyjęciem obecnych gości jak i wywołał duże zainteresowanie wśród rzeszowskich mediów. Niewątpliwie, wydarzenie to pozostanie w pamięci wszystkich obecnych na wernisażu pozostawiając miłe wspomnienia na długie lata.

Poniżej kilka słów wypowiedzianych przez panią Irenę Gałuszkę Dyrektora Galerii Miasta Rzeszowa oraz pomysłodawczynię projektu "Rzeszów - Moje Miasto, Moje Miejsce"

...pośród tych młodych fotografów są tacy, którzy szczególnie wyróżnili się sposobem patrzenia i znakomitego wykorzystania światła co w fotografii jest najważniejsze. To wielki dar umieć zobaczyć , tego nie da się nauczyć. Ten dar ma się w sobie. Dzięki naszemu projektowi uczestnicy mogli zmierzyć się ze swoją wrażliwością. Ogromnie się cieszę, że udało się nam zrealizować ten wielki debiut dla kilkudziesięciu młodziutkich fotografów...

Irena Gałuszka